Olomoucký kraj uspoří s Centropolem v roce 2015 téměř 5 milionů korun

03.09.2014 9:24

Olomoucký kraj i v příštím roce výrazně ušetří na elektřině. Tentokrát půjde o úsporu téměř 5 miliony korun. Vyplácí se mu tak odběr elektřiny od CENTROPOL ENERGY, jednoho z největších alternativních dodavatelů energií. K dodávkám v hladině vysokého napětí v objemu téměř 6,5 GWh bude odebírat i 14 GWh v hladině nízkého napětí. Dodávky celkově za zhruba 22 milionů korun získal Olomoucký kraj na Českomoravské komoditní burze.

Olomoucký kraj uspoří s Centropolem v roce 2015 téměř 5 milionů korun
Foto: CENTROPOL ENERGY
Popisek: CENTROPOL ENERGY
reklama

CENTROPOL ENERGY definitivně potvrzuje svojí pozici hlavního dodavatele energií krajům. Dodávky energií proudí například do Středočeského, Libereckého, Karlovarského, Pardubického, Moravskoslezského, Plzeňského a Ústeckého kraje. Na elektřinu a plyn od Centropolu se budou v Olomouckém kraji mimo jiné spoléhat mateřské, základní a střední školy, gymnázia, zdravotnická zařízení a mnoho dalších příspěvkových organizací zřizovaných krajem.

„Nákup elektřiny na komoditní burze zapadá do koncepce, kterou se Olomoucký kraj vydal v rámci úspor veřejných finančních prostředků. Úspora téměř pěti milionů korun mě samozřejmě těší. Je to jasný signál toho, že nákup energií prostřednictvím komoditní burzy je efektivní a pro nás, jako spotřebitele, ekonomicky výhodný,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Opakované úspěchy u významných zákazníků vedení Centropolu mile překvapily.  „Přiznám se, že při nastavování naší cenové politiky jsem netušil, že se staneme energetickým pilířem českých a moravských krajů. Jsem rád, že jsme úspěšní a máme důvěru už tolika hejtmanství,“ komentuje další kontrakt na rok 2015 předseda představenstva CENTROPOL ENERGY Aleš Graf.

Centropol má také uzavřené smlouvy s nadpolovičním počtem krajských měst. Dodávky míří například do Brna, Olomouce, Hradce Králové, Pardubic, Liberce, Ústí nad Labem a Karlových Varů.

Do Olomouckého kraje CENTROPOL ENERGY dodá celkem 53 GWh elektřiny v celkové hodnotě 54 milionů korun. Úspora proti roku 2014 dosáhne téměř dvou milionů korun.

CENTROPOL ENERGY, a.s. působí na trhu s elektřinou již od roku 2007 a je jedním z největších alternativních dodavatelů v České republice. Na trh se zemním plynem vstoupila společnost na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává více než 330 tis. zákazníků. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent tvoří města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. Mezi významné zákazníky CENTROPOL ENERGY patří například ministerstvo vnitra, ministerstvo spravedlnosti, více než polovina krajů a krajských měst. CENTROPOL ENERGY dodává energie také maloobchodním sítím ENAPO a HRUŠKA, pražské ZOO, Lesům ČR, řadě nemocnic a dalších firem.

CENTROPOL ENERGY, a.s. je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL, která působí v energetickém sektoru již od roku 2002. Od roku 2013 se společnost dvakrát dostala do žebříčku Czech TOP 100 a stala se jednou z největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2013 podle neauditovaných výsledků osm miliard korun, což je o třetinu více než v roce 2012. Do skupiny CENTROPOL patří také první plnohodnotný virtuální mobilní operátor zaměřený na domácnosti, který spustil své služby v září 2013.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

22:11 Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

Ombudsman Stanislav Křeček se stále častěji setkává s problémem, který je obvykle spojen s činností …