On-line chat ČPZP v letech 2014 a 2015 využilo téměř 38 tisíc klientů

26.01.2016 15:59

On-line chat České průmyslové zdravotní pojišťovny využilo za poslední dva roky více než 37 600 klientů.

On-line chat ČPZP v letech 2014 a 2015 využilo téměř 38 tisíc klientů
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

Od července 2012, kdy byla tato unikátní služba spuštěna, ji použilo téměř 70 000 lidí. Operátoři třetí největší zdravotní pojišťovny v zemi denně vyřídí na 60 dotazů. ČPZP provozuje chat jako jediná zdravotní pojišťovna v ČR.

Podle statistik ČPZP bylo loni vyřízeno 15 500 dotazů. Klienti se nejčastěji ptají na preventivní programy a cestovní pojištění.  „Nejvíce dotazů týkajících se pojištění přijímáme v období před zimními a letními dovolenými. Dále se klienti často ptají na preventivní programy a výši pojistného. V případě, že by si chtěl klient vyřídit změnu kategorii plátce, měnil údaje o své osobě a chtěl sdělovat citlivé údaje, doporučíme mu návštěvu pobočky nebo ho odkazujeme na naší e-podatelnu. Dbáme na bezpečnost našich klientů, a proto na chatu řešíme spíše obecné dotazy,“ přibližuje konkrétní statistiky mluvčí ČPZP Elenka Mazurová.

Provoz chatu je shodný s úředními hodinami informačního centra, to znamená ve všední dny od 7 do 17 hodin. Služba funguje tak, že po kliknutí na ikonku se zobrazí jméno operátora, který v případě položení dotazu naváže s klientem ihned komunikaci. „Chat je navíc zabezpečen tak, že ho vidí pouze klient a operátor. Nikdo další k němu přístup nemá,“ popisuje dále mluvčí ČPZP.

Položit dotaz na ČPZP může pojištěnec i v době, kdy není žádný operátor k dispozici. V roce 2015 bylo tímto způsobem vyřízeno 716 offline dotazů a v roce 2014 dokonce 1042. „Pokud není žádná z operátorek připojena, může klient jednoduše vyplnit formulář a odeslat svůj dotaz. Operátorky na něj odpoví při nejbližší příležitosti," dodává závěrem vedoucí odboru péče o klienty Emil Rakus.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a 110 pobočkami po celé České republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

22:11 Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

Muzeum romské kultury, s.p.o. ve spolupráci s Romea o.p.s. pořádá v pátek 2. 3. 2018 od 13 hodin ve …