Oprava i stavba nových úseků silnic v kraji pokračuje

23.09.2016 17:41

Další silnice v našem regionu se v příštích dvou letech dočkají rekonstrukce, přibude i nový úsek cesty. Krajští zastupitelé schválili vyhlášení veřejných zakázek na rekonstrukci úseku silnice II/464 v Bílovci, silnice ve Frýdku-Místku (silnice III/4848 a silnice II/473) i výstavbu nového úseku ulice Mostní (spojnice průmyslové zóny v Hrabové a ulice Frýdecké ve Vratimově).

Oprava i stavba nových úseků silnic v kraji pokračuje
Foto: Moravskoslezský kraj
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák

Kraj tak pokračuje ve zkvalitnění silniční sítě. Letos už vyhlásil veřejné zakázky na stavby průtahu Horní Suché (silnice II/475), úseku silnice v Mošnově (Silnice II/464 kolem průmyslové zóny v Mošnově), I. část rekonstrukce mimoúrovňového křížení mostu na Bazalech, rekonstrukci okružní křižovatky v Horní Suché (silnice II/475 a II/474) a rekonstrukci úseku ul. Plzeňské (Silnice II/647).

„Realizace tří dnes schválených projektů by měla odstartovat v příštím roce a práce by měly být hotovy v roce 2018, přičemž se počítá se spoluúčastí evropských peněz. U dvou úseků silnic půjde především o zkvalitnění jízdy řidičů, v případě třetího projektu nová silnice odlehčí té stávající, která je velmi zatížená a navíc vede přes zabydlenou městskou část Hrabová,“ vysvětluje Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje. „Těší mě, že z hlediska oprav komunikací v majetku kraje patříme mezi regiony k těm nejlepším v republice, což nám ostatně potvrzují i samotní řidiči. Velmi nám pomohl loňský rok, kdy jsme díky zodpovědnému hospodaření kraje a zapojení prostředků z evropských dotací a SFDI proinvestovali při opravách silnic téměř 1, 5 miliardy korun,“ doplňuje hejtman Miroslav Novák.

Prvním plánovaným projektem je rekonstrukce silnice ve Frýdku – Místku, která je rozložená do dvou etap. Silnice bude opravena v délce 4, 3 kilometru, práce by měly být hotovy v roce 2018. Předpokládaná částka na rekonstrukci představuje zhruba 81 milionů korun.

Silnice v Bílovci se dočká opravy povrchu v délce 5, 7 kilometrů. Náklady představují cca 41 milionů korun, práce by měly být hotovy už v příštím roce.

Nová ulice Mostní v délce 1, 3 kilometru propojí zónu Hrabová s Vratimovem a odlehčí provoz na stávající silnici. Předpokládaná doba ukončení stavby za přibližně 192 milionů korun je rok 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Hrad i podhradí v netradiční sousedské shodě

22:30 ÚZSVM: Hrad i podhradí v netradiční sousedské shodě

Pracoviště ÚZSVM v Jičíně prodalo formou přímého prodeje pozemky o výměře 532 m2 v katastrálním územ…