Oslavte celosvětový svátek archeologie v Náprstkově muzeu

12.10.2016 9:16 | Zprávy

Národní muzeum zve na sobotu 15. října 2016 od 10.00 do 17.00 hodin všechny zájemce o zajímavý svět archeologie do Náprstkova muzea, kde se bude konat v rámci třetího ročníku Mezinárodního dne archeologie bohatý doprovodný program.

Oslavte celosvětový svátek archeologie v Náprstkově muzeu
Foto: Národní muzeum
Popisek: Náprstkovo muzeum

Návštěvníci se na odborných přednáškách dozvědí novinky ze zahraničních výzkumů v Súdánu, Egyptě, Turecku či Uzbekistánu a nejen pro děti budou po celý den připraveny zábavné výtvarné dílny zaměřené na dobu starověkého Egypta. Archeology Národního muzea návštěvníci potkají i na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Celetné ulici, kde se na chvíli přenesou do pravěku, poznají pravěkou kuchyni, kouzlo pravěkých oděvů a prohlédnou si originály i repliky archeologických nálezů.

Mezinárodní den archeologie a Národní muzeum

V Náprstkově muzeu budou prostřednictvím přednášek představeny např. nejnovější archeologické výzkumy v súdánském Wad Ben Naga, v Uzbekistánu, nebo také výzkumy v egyptské Západní poušti.

Na nádvoří Náprstkova muzea budou moci návštěvníci zhlédnout také fotografickou výstavu Současný život na Nové Guineji, jež představuje současnou Papuu-Novou Guineu a její obyvatele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Plánovaná spalovna blízko českých hranic

7:16 MŽP: Plánovaná spalovna blízko českých hranic

V pátek 22. srpna navštívil ministr životního prostředí Petr Hladík obec Sudoměřice na Hodonínsku, k…