PMS přebrala osm nových aut pro specialisty na náramky

20.02.2018 20:43

David Berecz z autoprovozu Probační a mediační služby s kolegy dnes slavnostně z prodejny přebral osm nových osobních vozů, které budou sloužit pro specialisty na elektronický monitoring odsouzených (EMS).

PMS přebrala osm nových aut pro specialisty na náramky
Foto: Probační a mediační služba ČR
Popisek: Probační a mediační služba ČR, logo.
Specialisté na EMS z regionů napříč republikou si nové vozy přeberou v pátek. Začnou je používat od okamžiku, kdy bude elektronický monitorovací systém spuštěn v ostrém provozu. Start se očekává během několika měsíců.
 
Každý náramek pro domácí vězení bude obsahovat možnost kontrolovat plnění povinnosti odsouzeného zdržovat se ve vymezeném obydlí a dále monitorovat, zda odsouzený nevstupuje do "zakázaných" zón.  Pokud monitorovaná osoba pravidla poruší, systém varuje operátory v nepřetržitém provozu monitorovacího střediska Ministerstvu spravedlnosti.
 
Výhodou elektronických náramků je možnost ponechat odsouzeného k trestu domácího vězení na svobodě, nezatěžovat již tak přetížený vězeňský systém a zároveň provádět spolehlivě kontrolu chování odsouzeného. Intenzivní výchovné působení PMS na pachatele, možnost pachatele zůstat v kontaktu s rodinou a  docházet do zaměstnání  jsou způsoby, jak dosáhnout pozitivní změny v jeho chování a odklonit ho od dalšího páchání trestné činnosti.
 
Domácí vězení zavedl trestní zákoník již v roce 2010, soudci ho ale dosud využívali jen okrajově. Kontrolu  nad osobami v domácím vězení doposud namátkově vykonávají probační úředníci.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slavnostní „Roll out“ nového letounu ŘLP ČR

18:16 Slavnostní „Roll out“ nového letounu ŘLP ČR

Na letišti v Braunschweigu se v úterý zástupci Řízení letového provozu České republiky, s.p. zúčastn…