Palata získala díky České spořitelně auto bez bariér

04.08.2012 18:32

Speciálně upravené auto s vysouvacím sedadlem získali díky České spořitelně klienti Domova Palata. Česká spořitelna tak pohotově reagovala na žádost o poskytnutí daru, který by návštěvníkům se sníženou pohyblivostí či na vozíčku umožnil výjezd mimo areál Domova.

Palata získala díky České spořitelně auto bez bariér
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bankomat
reklama

„Naši klienti si tohoto daru velmi cení, neboť se díky němu cítí mnohem bezpečněji a pohodlněji například při cestách k lékaři nebo na úřady. Auto navíc výrazně usnadnilo práci našim asistentům pomáhajícím při nastupování,“ řekl Jiří Procházka, ředitel Palaty.

Historie Palaty je od jejího otevření 25. listopadu 1893 svázána s právními předchůdci České spořitelny. Tehdejší Spořitelna Česká v Praze Domovu pro zrakově postižené věnovala finance nutné na zakoupení nemovitosti i zřízení ústavu a o financování provozu Palaty se starala s krátkými přestávkami až do roku 1945. Po roce 1989 byla spolupráce obnovena. V polovině devadesátých let věnovala Česká spořitelna Palatě první auto pro pohodlnější převoz klientů. Tento automobil však po šestnácti letech provozu dosluhoval, a zástupci Domova se proto obrátili na svého dlouhodobého partnera s žádostí o nový vůz.

V současné době Česká spořitelna Palatu dlouhodobě podporuje zejména prostřednictvím Nadace České spořitelny, která v loňském roce darovala všem zrakově postiženým klientům zvukové hodinky a speciální počítač s Braillovým písmem a zvukovou navigací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do zrekonstruované budovy v Liberci se díky ÚZSVM přesunula policie

22:54 Do zrekonstruované budovy v Liberci se díky ÚZSVM přesunula policie

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zrekonstruoval nevyužívané prostory bývalé …