Panelová diskuse v Ostravě: Budoucností průmyslu v regionech jsou inovace

16.10.2015 14:36

S cílem představit moderní tvář dnešního průmyslu a inovativnost, kterou firmy vnášejí i do tradičních průmyslových odvětví, uspořádal včera v multifunkční aule Gong v průmyslovém areálu Dolních Vítkovic v Ostravě Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) již šestou z řady panelových diskusí. Odborníci ze škol, vědeckých institucí i výrobní praxe na ní hovořili na téma „Budoucností průmyslu v regionech jsou inovace“. Akce se koná v rámci celoroční kampaně Rok průmyslu a technického vzdělávání.

Panelová diskuse v Ostravě: Budoucností průmyslu v regionech jsou inovace
Foto: spcr.cz
Popisek: Svaz průmyslu ČR, SP ČR

Vzhledem k tomu, že diskusní setkání bylo zasazeno do Moravskoslezského kraje, byla řeč zejména o perspektivách rozvoje průmyslu v tomto tradičně průmyslovém regionu. Mnohé zmíněné náměty a zkušenosti mohou být však inspirací i pro firmy, školy a výzkumné instituce v celé ČR.

„Inovace považujeme za klíčové pro rozvoj ekonomiky,“ řekl v úvodním projevu viceprezident SP ČR Jan Rafaj. Připomněl, že letošní zářijový Sněm SP ČR na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně zvedl téma Průmysl 4.0 a digitální ekonomiky jako směr, jímž by se české firmy měly ubírat. Inovace tak podle něj mohou být „pozitivním buldozerem“ pro konkurenceschopnost ekonomiky. „Generace našich dětí v případě nastartování inovačních snah má šanci žít ve světě, v němž jí budou sloužit moderní technologie. Potřebujeme uvěřit tomu, že naše auta budou řídit iPhony a naše firmy budou hlídat drony,“ konstatoval Jan Rafaj.

Další panelová diskuse v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání se uskuteční 5. listopadu v Brně pod názvem Od myšlenky k byznysu – průmysl a inovace.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …