Pardubický kraj: Další silnice se dočká rekonstrukce, navíc o 45 dní rychleji

13.02.2018 13:10

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila výběr dodavatele na modernizaci silnice II/311 Nepomuky – Horní Čermná.

Pardubický kraj: Další silnice se dočká rekonstrukce, navíc o 45 dní rychleji
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

Jedná se o další krajskou investici do silnic nižších tříd, která bude spolufinancována z evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Předpokládaná cena dle projektové dokumentace činila více než 12 milionů korun bez DPH. Vítězný subjekt nabídl částku o téměř dva miliony korun nižší při době realizace stavby 95 dní.

„Postupně pokračujeme v zahajování zadávacích řízení na modernizace silnic nižších tříd, u kterých máme schválenou finanční spoluúčast z evropských fondů, konkrétně Integrovaného regionálního operačního programu. Tato modernizace naváže na rekonstrukce úseků Lanškroun – Nepomuky a Horní Čermná – Dolní Čermná, které jsme dokončili v letech 2013 a 2014,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Nadále u dopravních staveb uplatňujeme druhé hodnotící kritérium pro výběr dodavatele a neřešíme tak při hodnocení nabídek pouze ekonomickou výhodnost, ale také termín dokončení stavby. V tomto případě nabídl vítězný dodavatel nejen nejnižší cenu, ale také dokončení stavby za 95 dní, zatímco nejdelší termín byl navržen na 140 dní. Znovu se tak ukazuje, že naše rozhodnutí bylo správné,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Důležitost rekonstrukce této silnice zdůrazňuje náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Jedná se o velmi důležitou spojnici Lanškrouna a Jablonného nad Orlicí. Tento konkrétní více jak kilometrový úsek není v současné době svým stavebně-technickým stavem vyhovující pro dopravní zátěž, která v území dlouhodobě je. Okraje silnice ztrácí pevnost a vozovka je na mnoha místech velmi poškozena, což zhoršuje také bezpečnost silničního provozu,“ sdělil Michal Kortyš. „Předání staveniště dodavateli je plánováno na nejpozději druhého dubna s tím, že do 14 dní od předání staveniště musí být zahájeny stavební práce. Dle předložené nabídky musí být dokončeny do 95 dní od předání a převzetí staveniště,“ doplnil náměstek hejtmana Michal Kortyš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výstaviště Flora: Svatební design, floristické show. Blíží se Vyznání růžím

17:56 Výstaviště Flora: Svatební design, floristické show. Blíží se Vyznání růžím

Expozice s monumentálními romantickými kyticemi od předních českých floristů, prezentace svatebního …