Pardubický kraj: Do Orlickoústecké nemocnice putuje dalších 100 tisíc z Rieteru

4. 2. 2019 9:04

Společnost Rieter z Ústí nad Orlicí patří dlouhodobě mezi výrazné podporovatele Orlickoústecké nemocnice. Stejně jako v minulých letech uvolnila společnost Nadačnímu fondu „“S námi je tu lépe!“ částku 100 tisíc korun. Z rukou generálního ředitele společnosti Rieter CZ Jana Lustyka šek převzali předseda dozorčí rady Nemocnice Pardubického kraje a primář ORL nemocnice v Ústí nad Orlicí Josef Hájek a hejtman Martinem Netolickým.

Pardubický kraj: Do Orlickoústecké nemocnice putuje dalších 100 tisíc z Rieteru
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Díky nadačnímu fondu se nám postupně daří obnovovat technologie, na které bychom patrně z vlastních prostředků nedosáhli. Je pro mne velmi důležité, že úspěšní podnikatelé vnímají nemocnici jako součást města a celého regionu a snaží se ji tímto způsobem podporovat. Je mým přáním, aby podobné fondy se zapojením společensky odpovědných podniků v daném místě fungovaly také v ostatních nemocnicích v našem kraji,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který také připomněl, že díky obnově technologií se daří vyřazený, ale stále funkční materiál nabízet do zdravotnických zařízení na Zakarpatí.

Nadační fond "S námi je tu lépe!" byl založen na začátku roku 2013 a slouží k podpoře projektů vedoucích ke zvýšení kvality a bezpečnosti poskytované péče a ke zlepšení prostředí pro pacienty naší nemocnice.

Orlickoústecká strojírenská firma Rieter CZ patří k významným zaměstnavatelům regionu. Zároveň je pravidelným donátorem Nadačního fondu "S námi je tu lépe!" Rieter CZ s.r.o. je součástí švýcarského koncernu Rieter, který je předním světovým výrobcem strojních zařízení a ucelených systémových řešení pro textilní průmysl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: 13. platy letos vyplatí svým zaměstnancům více firem než loni. Nejčastěji v rozmezí 18 až 38 tisíc korun

7:34 Hospodářská komora: 13. platy letos vyplatí svým zaměstnancům více firem než loni. Nejčastěji v rozmezí 18 až 38 tisíc korun

Navzdory očekávaného zpomalení růstu české ekonomiky 13. plat nebo odměnu v podobné výši za letošní …