Pardubický kraj: Do Orlickoústecké nemocnice putuje dalších 100 tisíc z Rieteru

04.02.2019 9:04

Společnost Rieter z Ústí nad Orlicí patří dlouhodobě mezi výrazné podporovatele Orlickoústecké nemocnice. Stejně jako v minulých letech uvolnila společnost Nadačnímu fondu „“S námi je tu lépe!“ částku 100 tisíc korun. Z rukou generálního ředitele společnosti Rieter CZ Jana Lustyka šek převzali předseda dozorčí rady Nemocnice Pardubického kraje a primář ORL nemocnice v Ústí nad Orlicí Josef Hájek a hejtman Martinem Netolickým.

Pardubický kraj: Do Orlickoústecké nemocnice putuje dalších 100 tisíc z Rieteru
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„Díky nadačnímu fondu se nám postupně daří obnovovat technologie, na které bychom patrně z vlastních prostředků nedosáhli. Je pro mne velmi důležité, že úspěšní podnikatelé vnímají nemocnici jako součást města a celého regionu a snaží se ji tímto způsobem podporovat. Je mým přáním, aby podobné fondy se zapojením společensky odpovědných podniků v daném místě fungovaly také v ostatních nemocnicích v našem kraji,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který také připomněl, že díky obnově technologií se daří vyřazený, ale stále funkční materiál nabízet do zdravotnických zařízení na Zakarpatí.

Nadační fond "S námi je tu lépe!" byl založen na začátku roku 2013 a slouží k podpoře projektů vedoucích ke zvýšení kvality a bezpečnosti poskytované péče a ke zlepšení prostředí pro pacienty naší nemocnice.

Orlickoústecká strojírenská firma Rieter CZ patří k významným zaměstnavatelům regionu. Zároveň je pravidelným donátorem Nadačního fondu "S námi je tu lépe!" Rieter CZ s.r.o. je součástí švýcarského koncernu Rieter, který je předním světovým výrobcem strojních zařízení a ucelených systémových řešení pro textilní průmysl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta převzala do přepravy ochranné pomůcky, nikoli zdravotnický materiál

22:11 Česká pošta převzala do přepravy ochranné pomůcky, nikoli zdravotnický materiál

Reakce na vyjádření Státního ústavu pro kontrolu léčiv.