Pardubický kraj: Příprava zámku Bystré pro nouzové ubytování pokračuje

06.03.2022 21:23 | Tisková zpráva

Pardubický kraj postupně připravuje areál zámku v Bystrém nedaleko Poličky pro případné nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny.

Pardubický kraj: Příprava zámku Bystré pro nouzové ubytování pokračuje
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

V průběhu čtvrtka byly do jednotlivých pokojů dovezeny postele, které před časem vyřadila v rámci pravidelné obnovy Nemocnice Pardubického kraje. Z letiště v Pardubicích dovezl sedm kontejnerů 14. pluk logistické podpory, konkrétně vojáci ze 141. zásobovacího praporu z Pardubic.

„Postele byly vyřazeny v rámci pravidelné obměny z naší Nemocnice Pardubického kraje a byl plánován jejich odvoz právě do zařízení následné péče v Zakarpatské oblasti. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli potřebujeme připravit kapacity pro potenciální nouzové ubytování uprchlíků, rozhodli jsme se využít postelí a dalšího nábytku, který byl složen ve vojenské části pardubického letiště,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Marie Pošarová byl položen dotaz

Jste pro obnovení kontrol na hranicích?

A měla by být podle vás pro všechny? Nebo jak to s těmi kontrolami myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rehabilitace a fyzioterapie vracejí pacienty do kondice. ČPZP na obnovu zdraví po úraze nebo nemoci vynaložila loni 1,3 miliardy Kč

10:55 Rehabilitace a fyzioterapie vracejí pacienty do kondice. ČPZP na obnovu zdraví po úraze nebo nemoci vynaložila loni 1,3 miliardy Kč

Následky úrazu, nemoci či vrozené vady spojené se sníženou pohyblivostí mohou pořádně a nadlouho po…