Pardubický kraj: Přípravy na otevření leteckého oboru pokračují. Vzniknout by mohl již v září 2019

02.03.2018 17:49

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil Svitavy. Se starostou třetího největšího města v kraji Davidem Šimkem a senátorem za volební obvod Svitavska Radko Martínkem projednával mimo jiné plány kraje na otevření nového učebního oboru na gymnáziu v Moravské Třebové a rozvoj středního školství ve městě.

Pardubický kraj: Přípravy na otevření leteckého oboru pokračují. Vzniknout by mohl již v září 2019
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

Starosta David Šimek se o otevření nového oboru na Gymnáziu Moravská Třebová zajímá ze své pozice předsedy zastupitelského Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. „Považuji za důležité, abychom o celé věci komunikovali na širším plénu. Pan starosta se díky svému působení v zastupitelském výboru zajímá nejen o fungování středního školství ve svém městě, ale i v celém kraji,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který starostu detailně seznámil s krajským záměrem.

„Cílem je vytvořit při gymnáziu technické lyceum, které zajistí, že již od prvního ročníku budou studenti připravování směrem k letecké oblasti. V současné době pracujeme na skladbě tohoto učebního oboru, protože chceme, aby výukové hodiny byly započitatelné do vzdělávacích kurzů jak pro získání pilotního průkazu, tak způsobilosti v dalších profesích s letectvím spojených,“ sdělil hejtman Martin Netolický s tím, že v současné době probíhá detailnější příprava struktury oboru. Žádost o registraci nového studijního oboru na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR je pak nutné podat do 30. září.

Pardubický kraj ve městě zřizuje čtveřici středních škol. První z nich je Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, dále Obchodní akademie a Vyšší odborná škola ekonomická, Střední odborné učiliště a poslední z nich je Střední zdravotnická škola. „Mohu garantovat, že nedojde k omezování žádného ze studijních oborů, které jsou ve městě v našich školách vyučovány. Vnímáme, že nedostatek pracovních sil je teď už nejen v oborech technického a přírodovědného charakteru, ale prakticky ve všech profesích,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Kobra uchránila 52 milionů korun

22:31 Finanční správa: Kobra uchránila 52 milionů korun

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCO…