Pardubický kraj: Téměř 12 milionů pro obce na nové hasičské automobily či požární zbrojnice

17.04.2018 19:37

Krajští zastupitelé na svém úterním zasedání schválili poskytnutí finančních prostředků v rámci dotačního titulu na pořízení nových dopravních automobilů a rekonstrukci či stavbu požárních zbrojnic.

Pardubický kraj: Téměř 12 milionů pro obce na nové hasičské automobily či požární zbrojnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický
reklama

Kraj vyčlenil 11,7 milionů korun jako svůj příspěvek k dotaci Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky na rekonstrukci a výstavbu požárních zbrojnic.

V letošním roce vyčleňujeme v rámci podílu k dotačnímu programu na pořízení dopravních automobilů a rekonstrukci či výstavbu hasičských zbrojnic, který vyhlašuje Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky, nejvyšší částku od zavedení tohoto titulu, ke kterému se připojujeme již třetím rokem. Podíl kraje je v případě této dotace cca 1/3 z celkové výše dotace, kterou poskytne generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. V letošním roce podpoříme rekordní počet 31 obcí, přičemž každá získá z krajského rozpočtu 300 tisíc korun na pořízení dopravních automobilů. V případě rekonstrukcí požárních zbrojnic budou podpořeny tři projekty v celkovém objemu 650 tisíc korun. Celkově tak bude státní dotační titul z krajského rozpočtu podpořen částkou přibližně 11,7 milionu korun,“ řekl hejtman Martin Netolický s tím, že celková souhrnná podpora kraje je v letošním roce nejvyšší v historii, když dosahuje přibližně 25 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Vrcholové vedení posílí o zkušeného manažera

22:54 České dráhy: Vrcholové vedení posílí o zkušeného manažera

Vrcholové vedení Českých drah posílí o zkušeného manažera. Dozorčí rada společnosti na svém řádném z…