Pardubický kraj: Ze zastaralé pitevny se stalo špičkové pracoviště

31.10.2016 15:48 | Zprávy

Díky šestimilionové investici má nyní Nemocnice Pardubického kraje na svém pardubickém pracovišti jednu z nejmodernějších piteven v republice. Stavební úpravy a nové důstojné prostředí doplnilo moderní vybavení samotné pitevny i celého laboratorního zázemí.

Pardubický kraj: Ze zastaralé pitevny se stalo špičkové pracoviště
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj

„Pro tento účel jsme využili program Ministerstva zdravotnictví, který část prostředků uhradil a část musel přidat kraj,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek a pokračoval: „Patologie je často mimo zájem veřejnosti, lidé ji znají především z krimiseriálů, ale pro nemocnici je velmi důležitá. V Pardubické nemocnici se ročně provádí více než 1200 soudních a zdravotních pitev. Nyní se podmínky lékařů a dalšího personálu výrazně zlepšily a dosluhující vybavení z 80. let mohlo být vyměněno za nové. Ze zastaralé pitevny se stalo špičkové pracoviště.“

Ještě nedávno to však vypadalo úplně jinak. „Soudní lékaři a patologové Pardubické nemocnice mají velké renomé díky výsledkům své práce. Svědčí o tom třeba ocenění našeho soudního lékařství od krajského policejního ředitele za spolupráci a veškerý servis, který toto oddělení poskytuje Policii ČR. Bohužel ale pracovní prostředí i vybavení bylo již za zenitem své životnosti,“ uvedl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. „Pitvali jsme v nouzových podmínkách, protože jeden stůl už prakticky nefungoval, opakovaně jsme museli řešit technické problémy a poruchy,“ dodal zástupce primáře oddělení soudního lékařství Petr Baláž.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Leynová

Vzhledem k tomu, že Leynová byla demokraticky zvolena většinou, myslíte, že když by skončila, že by byl zvolen někdo jiný, kdo by šel proti ní? Co když bude zvolen ještě někdo horší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Hranický jez projde pravidelnou kontrolou

13:21 Povodí Moravy: Hranický jez projde pravidelnou kontrolou

Jezová zdrž na řece Bečvě v Hranicích bude v příštím týdnu vypuštěna, vypouštění bude zahájeno v pon…