Pardubický kraj podporuje ekologickou výchovu i začínající včelaře

20.03.2016 12:01

Rada Pardubického kraje na svém zasedání schválila návrh na poskytnutí dotací na podporu péče, vzdělání a osvěty v oblasti životního prostředí a na projekty ekovýchovných center v celkové výši 1,47 milionů korun.

Pardubický kraj podporuje ekologickou výchovu i začínající včelaře
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj

Dále kraj přispěje na činnost začínajícím včelařům, kteří si mezi sebe rozdělí až 600 tisíc korun. Návrh ještě musí odsouhlasit zastupitelstvo.

„Uvědomujeme si, že v oblasti péče o životní prostředí je důležitá zejména osvěta, s níž se musí začít už v útlém věku. Snažíme se proto podporovat především projekty, které vedou děti k ekologickému myšlení. Z toho důvodu přispíváme také 340 tisíci korun na projekty ekovýchovných center,“ uvedl radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil s tím, že v dotačních programech bude podpořeno celkem 77 projektů.

Vítané pomoci se v Pardubickém kraji dočkají i začínající včelaři. Na podporu jejich činnosti dá kraj až 600 tisíc korun. „Podpora je ve stejné výši jako v loňském roce, kdy vzrostla o 120 tisíc korun. Chceme napomoci tomu, aby se na území našeho regionu zvýšil počet včelstev a rozšířila se včelařská základna, díky čemuž by se zvýšila opylovací služba včelstev,“ sdělil radní Kroutil. Stejně jako v minulém roce se dostane na 50 včelařů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa

22:39 Lesy Praha: Štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa

Chcete se v zimě zahřát teplem ze dřeva pražských lesů, ale do štípárny ve Kbelích je to pro vás dal…