Pardubický kraj pomůže s rekonstrukcí učebny češtiny na univerzitě v Užhorodu

27.08.2018 7:34

Zastupitelstvo Pardubického kraje projednalo a schválilo změny v poskytnutí finančních prostředků na projekty v oblasti Zakarpatské Ukrajiny.

Pardubický kraj pomůže s rekonstrukcí učebny češtiny na univerzitě v Užhorodu
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

Vzhledem k tomu, že ukrajinská strana nezajistila požadované spolufinancování v případě jednoho z projektů, byla v rámci jednání hejtmana Martina Netolického se zástupci Zakarpatské oblasti domluvena změna účelu dotace v celkové částce 400 tisíc korun.

„Pokračujeme ve spolupráci s naším partnerským regionem na Zakarpatí, avšak jeden ze schválených projektů, který se týkal vybudování sociálního zařízení ve škole v obci Vilšinky za 400 tisíc korun nenašel odpovídající spolufinancování na ukrajinské straně. Již od počátku spolupráce požadujeme spolufinancování v poměru 50 na 50, což zde ani po dlouhodobých snahách nebylo naplněno. V rámci setkání se zástupci Zakarpatské oblasti a dobročinného fondu ViZa jsme se domluvili na změně účelu této dotace,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Nově finanční prostředky rozdělíme mezi dva projekty, přičemž prvním je pořízení vybavení mateřské školy v obci Korytňany a druhým modernizace učebny českého jazyka spadající pod katedru bohemistiky na Filologické fakultě Užhorodské univerzitě včetně pořízení vybavení a prezentace Pardubického kraje za celkovou částku 300 tisíc korun,“ doplnil hejtman Netolický.

V současné době jsou dokončovány již dříve schválené projekty rekonstrukce kotelny mateřské školy ve městě Velké Berezné za 400 tisíc korun, rekonstrukce mateřské školy v obci Korytňany za obdobnou částku a první etapa konstrukce nemocnice v Koločavě za půl milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Loňské náklady VZP na léčbu Parkinsonovy choroby byly téměř 400 milionů korun

12:13 Loňské náklady VZP na léčbu Parkinsonovy choroby byly téměř 400 milionů korun

V roce 2019 se léčilo s Parkinsonovou chorobou celkem 16 363 klientů VZP. Náklady na jejich léčbu by…