Pardubický kraj zpřesnil projekt moravskotřebovské nemocnice

13.08.2018 7:35

Pardubický kraj pokračuje v přípravách na vybudování nové moderní nemocnice následné péče v Moravské Třebové. Podle zadání kraje došlo v posledních týdnech k úpravě projektu tak, aby co nejvíce odpovídal potřebám nemocnice a krajské záchranné služby.

Pardubický kraj zpřesnil projekt moravskotřebovské nemocnice
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

Výsledná cena stavebních prací by podle projektanta neměla přesáhnout 150 milionů korun bez DPH. K tomu je nutné přičíst investice do lékařských technologií, vozovek či chodníků. Celkově by měla moderní nemocnice vyjít kraj na necelých 190 milionů korun bez DPH. Jedná se o největší veřejnou investici v Moravské Třebové od roku 1989.

„Původní návrh jsme diskutovali jak se samotnými zástupci moravskotřebovské nemocnice, tak naší záchrannou službou, protože chceme, aby byla budova co nejvíce funkční a eliminovali jsme tak možné provozní problémy. Po úpravách, které projektant na budově provedl se dostáváme za stavební práce na částku 150 milionů korun bez DPH. Celkově včetně vybavení moderními zdravotnickými technologiemi a dalšími nezbytnými úpravami včetně parkovacích ploch je výsledná projektovaná částka necelých 190 milionů korun bez DPH, uvedl hejtman Martin Netolický. „Ačkoliv se může zdát cena na první pohled vysoká, projekt obsahuje skutečně jen to nejdůležitější zázemí pro pacienty a personál. Většina pokojů je dvoulůžkových se sociálním zařízením společným pro dva sousední pokoje. Jsou zde však i jednolůžkové pokoje pro vážněji nemocné pacienty. To mnohonásobně zvyšuje komfort oproti současnému stavu,“ řekl hejtman.

Ten zároveň potvrdil termíny, kdy by kraj chtěl stavbu zahájit a dokončit. „Děláme vše proto, abychom v červnu příštího roku měli zpracovanou projektovou dokumentaci s tím, že stavba samotná by měla být zahájena na podzim téhož roku. Pracovní termín pro dokončení, který však chceme jednoznačně dodržet, je prosinec 2020,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Součástí projektu je kromě samotné nemocnice s 90 lůžky následné péče také stravovací provoz, rehabilitace, biochemická laboratoř a stanoviště záchranné služby včetně stání pro sanitní vozy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Zámecký park v Třeboni se po devíti měsících otevře návštěvníkům

11:48 NPÚ: Zámecký park v Třeboni se po devíti měsících otevře návštěvníkům

V pondělí 1. června se s úderem poledne veřejnosti znovu otevřou brány zámeckého parku v Třeboni. V …