Petice „Stop mýtu jedničkách“ míří proti plánu ministra dopravy rozšířit zpoplatnění silnic I. tříd o další úseky

19.10.2017 19:59

Petici proti plánu Ministerstva dopravy zpoplatnit dalších 900 kilometrů silnic I. třídy projedná na svém zítřejším zasedání předsednictvo Svazu měst a obcí ČR. Petice vznikla v těchto dnech především jako reakce na nulovou komunikaci Ministerstva dopravy a především samotného ministra Dana Ťoka.

Petice „Stop mýtu jedničkách“ míří proti plánu ministra dopravy rozšířit zpoplatnění silnic I. tříd o další úseky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto

„O této petici na Svazu měst a obcí víme a zítra, tedy v pátek ji projednáme na svém předsednictvu. Chápu ji jako aktivitu, která zastřeší všechny dosavadní výzvy ministrovi k otevřené komunikaci o plánu a koordinaci dalších kroků se starosty a s kraji,“ vysvětluje předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta města Kyjov František Lukl.   

Nesouhlas s plánem ministerstva je motivován především obavou z neúměrného zvýšení dopravní zátěže na komunikacích nižších tříd, které budou dopravci využívat ve snaze objíždět nově zpoplatněné úseky. Zkušenosti ukazují, že na této snaze nezmění nic ani dopravní značení ani zvýšený dohled Policie. Zvýšená zátěž povede k devastaci silnic nižších tříd, na jejichž opravy již v současné době často chybí prostředky, a také ke zhoršení bezpečnosti místní dopravy a chodců v obcích.

„Plán ministerstva dopravy zpoplatnit další úseky silnic I. třídy v délce 900 kilometrů považujeme nadále za nesmyslný a nevidíme žádné reálné přínosy takového kroku,“ aktuálně potvrzuje Dagmar Kuchtová, generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy dlouhodobě odmítavý postoj Svazu. „Je proto logické, že jsme připraveni petici ‘Stop mýtu na jedničkách‘ maximálně podporovat,“ dodává Dagmar Kuchtová. 

Proti plánu zpoplatnění dalších kilometrů silnic I. třídy se ozývá i celá řada dalších organizací a profesních sdružení a také krajských zastupitelů či starostů. Jedním z výrazných kritiků je Hospodářská komora či Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Text petice naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní park Šumava míří do škol

22:11 Národní park Šumava míří do škol

Správa Národního parku Šumava realizuje environmentální vzdělávání pro mateřské, základní, střední a…