Petr Fulín zahájil v TCR Germany skvěle, v Mostě bude patřit ke žhavým favoritům

16.04.2018 14:35

Úspěšný okruhový jezdec, trojnásobný vítěz evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) Petr Fulín zahájil letošní sezonu se svým vozem Cupra TCR účastí v zahajovacím závodě série ADAC TCR Germany o uplynulém víkendu v německém Oscherslebenu.

Petr Fulín zahájil v TCR Germany skvěle, v Mostě bude patřit ke žhavým favoritům
Foto: Petr Frýba
Popisek: Petr Fulín

Nevedl si vůbec špatně, když první část kvalifikace v mokrých podmínkách jednoznačně ovládl. Ve druhé části se však nepodařilo na rychle osychající trati dosáhnout lepšího času, Petr proto odstartoval do sobotního závodu až z jedenáctého místa. Přesto dokázal dojet sedmý a vše si vynahradil v neděli, kdy startoval do druhého závodu z pole position. V celém jeho průběhu se držel ve vedoucí skupině, několikrát vedl. O vítězství nakonec přišel až v posledním kole, cíl přeťal těsně druhý.

Petr tak má dobře nakročeno do dalšího závodu ADAC TCR Germany, který se uskuteční 27. až 29. dubna na mosteckém autodromu. Stejně jako v Oscherslebenu bude série TCR Germany součástí závodního víkendu ADAC GT Masters. Vedle hlavního závodu supersportovních vozů GT3 a vozů TCR se diváci mohou těšit i na další vložené série, a to GT4 Central European Cup a obnovený okruhový seriál Octavia Cup. Závodní víkend v Mostě je zároveň českou premiérou ADAC GT Masters.