Pivovar Dudák slaví deset let od uvaření první várky piva Otavský zlatý

13.08.2020 22:11

Oslava 10. výročí od uvaření první várky piva Otavský zlatý se odehraje tuto sobotu 15. 8. 2020. Ředitel pivovaru Dušan Krankus zhruba v 10:30 hodin vypije půllitr "Otaváka" s pořadovým číslem 8 000 000.

Pivovar Dudák slaví deset let od uvaření první várky piva Otavský zlatý
Foto: Pivovar Dudák
Popisek: Pivovar Dudák, logo
reklama

Přesně tolik piv této značky jich strakonický pivovar za deset let uvařil a prodal. Hlavními hvězdami programu budou strakoničtí sportovci, kteří připravili pro děti lákavý program, a také odchovanec strakonického hokeje Alexander Salák, ten se bude návštěvníkům podepisovat na speciálně vyrobené kartičky. Svou účast definitivně potvrdil teprve včera.

Od 9 do 12 hodin bude na pivovarském Podskalí připraven zábavný program. U jezu pod pivovarem startuje první ročník Otavského zlatého půlmaratonu, který organizuje Klub českých turistů. Ten bude končit v Písku a spolupořadatelem akce je také Město Písek. Před restaurací Zavadilka pak budou na děti čekat lákavé atrakce, jako je například malování na obličej a různé soutěže, které organizuje Městský úřad Strakonice.

O hlavní část programu se postarají představitelé největších strakonických sportovních klubů, kteří si tu budou s příchozími hrát a sportovat. Děti tak mohou vyzkoušet basketbal, florbal, házenou, fotbal, lední hokej, případně vodní pólo přímo v Otavě. "Věříme, že přijde hodně dětí a pro některý ze sportů se nadchnou. Strávit dětství na hřišti, zimním stadionu, tělocvičně nebo v bazénu je to nejlepší, co může rodiče potkat," uvádí ředitel pivovaru Dušan Krankus.

Příchozím se bude podepisovat hokejový gólman Alexander Salák, který má bohaté reprezentační zkušenosti. Hrál hokej na té nejvyšší úrovni v několika evropských soutěžích nebo na olympiádě v Soči. Pivovar pro něj pro tuto příležitost vyrobil podpisové kartičky. Stejně tak se budou podepisovat i ti sportovci, které známe ze Strakonic - například házenkáři Martin Mošovský a Adam Nejdl. Příjemnou atmosféru podbarví oblíbený strakonický DJ František Mareš, který zde bude hrát bude celé dopoledne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Výstava Czech Nature Photo se přesouvá do Pralesa

18:23 Lesy Praha: Výstava Czech Nature Photo se přesouvá do Pralesa

Venkovní výstava vybraných soutěžních fotografií z letošního ročníku fotografické soutěže Czech Natu…