Podnikatelská mise hospodářské komory do Íránu se díky Zaorálkovi uskuteční o dva týdny dříve

07.08.2015 19:27

Plánovanou podnikatelskou misi Hospodářské komory ČR do Íránu osobně svou účastí podpořil ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Z důvodu sladění termínů oficiálních setkání proto došlo k posunutí mise o čtrnáct dní, cesta do Íránu se tak uskuteční o dva týdny dříve, tedy v termínu 4.–7. září 2015. Více než třicítka podnikatelů navštíví během mise íránská města Teherán a Isfahán.

Podnikatelská mise hospodářské komory do Íránu se díky Zaorálkovi uskuteční o dva týdny dříve
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„V Íránu plánujeme uspořádat hned několik setkání s místními podnikateli. Zástupci českých firem z oborů hutnictví, energetiky, farmacie, logistiky, dopravní infrastruktury či například bankovnictví se na podnikatelských fórech setkají se zástupci íránského byznysu v Teheránu i Isfahánu,“ říká předseda Zahraniční sekce HK ČR Ilja Mazánek.

Komora zaktivizovala v posledních měsících kontakty s íránskými partnery jako přípravu na ukončení mezinárodních sankcí. Ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR uspořádala už v září loňského roku historicky první podnikatelskou misi do této země. „Tehdy se do Íránu prostřednictvím mise HK ČR vypravilo téměř 20 zástupců českých firem z oborů, jako je farmaceutický průmysl, doprava či energetika,“ dodává Mazánek.

Na půdě Hospodářské komory ČR pak íránský ministr financí a hospodářství Ali Taieb Nia  projednával spolu s prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým možnosti prohloubení obchodní spolupráce mezi Íránem a Českou republikou na konci letošního dubna. Při jednání íránský ministr zdůraznil, že ze zemí bývalého východního bloku má Česká republika v Íránu vůbec nejlepší renomé. Očekávaný rozvoj obchodně-ekonomické spolupráce s tímto ekonomicky zajímavým teritoriem zapadá do koncepce vládou prosazované větší diverzifikace českých exportů, což HK ČR dlouhodobě podporuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Generální štáb slaví 100 let, u zrodu stáli francouzští důstojníci

22:49 Armáda ČR: Generální štáb slaví 100 let, u zrodu stáli francouzští důstojníci

Generální štáb Armády České republiky si 15. října připomíná datum vzniku svého historického předchů…