Policie ČR: Čeští a němečtí kriminalisté jednali v Praze

20.01.2020 18:44

V lednu tohoto roku proběhlo v Praze jednání mezi vysokými představiteli Zemských kriminálních úřadů svobodných států Sasko a Bavorsko, tedy bezprostředně sousedících německých spolkových zemí s Českou republikou, a českými útvary služby kriminální policie s celostátní působností (ÚSKPV, NPC, NCOZ).

Policie ČR: Čeští a němečtí kriminalisté jednali v Praze
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Jednalo se o jednání na nejvyšší úrovni, zaštítěné přítomností náměstka policejního prezidenta pro SKPV plk. Ing. Mgr. Jaroslava Vilda a vedoucí odboru mezinárodní policejní spolupráce plk. Mgr. Šárky Havránkové. Jednání se zúčastnili ředitelé zmíněných útvarů, jejich náměstci a vybraní expertní pracovníci.

Jednání bylo první svého druhu v ČR. V tomto složení se uvedení vysocí představitelé sešli u jednacího stolu, aby tak doplnili již existující pracovní uskupení vzájemné spolupráce mezi Českou republikou s německým příhraničím a zintenzivnili tak spolupráci a výměnu informací na úseku boje s organizovaným zločinem.

Kriminalisté se věnovali institucionálním otázkám a projednali aktuální problémy. Pro jednání byla vybrána nosná témata, kterými zůstává droga metamfetamin v česko-německém příhraničí, majetková trestná činnost mobilních skupin, cizojazyčná zločinecká uskupení, pravicový extremismus, jakož i nové formy a prostředky postupu boje s organizovaným zločinem, např. metody obličejové rekognice a zkušenosti s využitím institutu přeshraničního sledování.

Jednání uvedené platformy bylo shledáno oboustranně přínosným a jako další krok k porozumění vzájemných potřeb spolupráce. Toto setkání je dalším mezníkem při budování vzájemných vztahů důvěry a mezinárodní policejní spolupráce mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Median - Většina lidí chce místo stravenek dostávat peníze

22:03 Ministerstvo financí: Median - Většina lidí chce místo stravenek dostávat peníze

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový…