Policie ČR: Další článek lihové mafie stane před soudem

21.12.2018 20:01 | Zprávy
autor: PV

Detektivové ostravské expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování případu s názvem CARUS.

Policie ČR: Další článek lihové mafie stane před soudem
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

V těchto dnech byl podán návrh na podání obžaloby na jednu fyzickou osobu pro účastenství ve formě pomoci k zvlášť závažnému zločinu zkrácení daně ve prospěch organizované zločinecké skupiny.

Obviněný muž, jednatel a společník odběratelské firmy, měl nejméně od počátku roku 2009 do konce roku 2010 krátit daňovou povinnost ve velkém rozsahu a napomáhat za úplatu zločinecké organizované skupině, která se zabývala produkcí, dopravou, skladováním a prodejem lihu nezatíženého spotřební daní („mimobilanční líh“). Ten vznikal v prostorách produkční firmy, kterou ovládala právě tato skupina. Následně byl odtud nelegálně rozprodáván výrobcům alkoholických nápojů nebo skladován v tajných skladištích na několika místech v ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

440  tisíc domácností využívá teplo z energetických provozů Skupiny ČEZ

9:16 440 tisíc domácností využívá teplo z energetických provozů Skupiny ČEZ

Číslo týdne