Policie ČR: Nová organizační struktura NCOZ

28. 12. 2016 17:50

V uplynulých dnech byla schválena nová organizační struktura Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), která bude účinná od 1. ledna 2017. Tato organizační struktura je konečným návrhem organizace a řízení NCOZ, která byla avizována již v červnu tohoto roku, kdy byl vznik „národní centrály“ oznámen.

Policie ČR: Nová organizační struktura NCOZ
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Od prvního ledna 2017 vznikne Sekce finanční kriminality. O jejím zřízení (hovorově nazývané termíny Finanční policie, či FIPO) se hovořilo již v době vniku „centrály“. Sekce finanční kriminality bude výrazně personálně posílena a její součástí bude nově i pracoviště zaměřené na aktivní odhalování finanční kriminality. Nová sekce bude rovněž zastřešovat i velice úspěšný projekt Daňové Kobry. Vedení NCOZ si od vzniku této sekce slibuje efektivnější práci v rámci boje proti daňové kriminalitě, praní peněz a zajišťování výnosů z trestné činnosti.

Další změnou je personální posílení některých významných problematik útvaru. Jde o závažnou hospodářskou trestnou činnost a kybernetickou kriminalitu.

Od 1. ledna 2016 rovněž dojde ke změnám v rámci expozitur NCOZ. Budou spojeny dosud samostatné organizační články v Teplicích a v Ústí nad Labem, kdy jejich sloučením vznikne jedna expozitura se sídlem v Ústí nad Labem. Dále dojde ke vzniku zcela nové expozitury v Olomouci.

V rámci druhé fáze organizační změny NCOZ proběhnou i další dílčí změny. Například „autokriminalita“ již nebude v gesci „centrály“. Tuto problematiku převezme Úřad služby kriminální policie a vyšetřování.

Nová organizační struktura byla v rámci příprav představena a konzultována nejen s vedením Policie České republiky a uvnitř NCOZ, ale i se zástupci Nejvyššího státního zastupitelství a obou vrchních státních zastupitelství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Stát neumí zaměstnat lidi s postižením

15:50 Veřejný ochránce práv: Stát neumí zaměstnat lidi s postižením

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková dokončila dva výzkumy, které se týkají zaměstnávání lidí s po…