Policie ČR: Obžaloba za stamilionové krácení daní

03.02.2023 14:21 | Tisková zpráva

Státní zástupkyně Městského státního zastupitelství v Praze v uplynulých dnech podala obžalobu na čtyři osoby pro spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby se škodou, přesahující 350 milionů korun.

Policie ČR: Obžaloba za stamilionové krácení daní
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Případem se zabývali kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ). Trestné činnosti se skupina osob měla dopustit v letech 2011–2017 jménem řady krycích společností tím, že za provizi vytvářela pro zájemce fiktivní faktury, které měly údajným odběratelům umožnit zkrátit daň. Jako předmět fiktivních plnění na fakturách pro odběratele měly být uváděny zejména služby, související s reklamou.

Trestní stíhání obžalovaných v současné době probíhá na svobodě. Státní zástupkyně navrhuje obžalovaným nepodmíněné tresty odnětí svobody v rozmezí 5 až 9 let a tresty zákazu činnosti spočívající v zákazu výkonu funkce statutárního orgánu nebo člena statutárního orgánu v obchodních korporacích na dobu 8 až 10 let.

Případ byl zpracován v rámci pracovního týmu Daňová Kobra ve spolupráci s pracovníky Generálního finančního ředitelství (GFŘ) a Finančního analytického úřadu (FAÚ).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: Dotace z programu Spravedlivá transformace míří k lidem, ve výzvách je přes dvacet miliard

10:06 Státní fond životního prostředí: Dotace z programu Spravedlivá transformace míří k lidem, ve výzvách je přes dvacet miliard

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) už vyhlásil 13 výzev v celkové výši 23,2 miliard ko…