Policie ČR: Policejní potápěči pomáhají v Bosně a Hercegovině

12.10.2019 18:23

Během sedmileté spolupráce policisté vyzdvihli mnoho tun munice.

Policie ČR: Policejní potápěči pomáhají v Bosně a Hercegovině
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Policejní potápěči odboru speciálních potápěčských činností a výcviku Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia České republiky pomáhají na břehu Mostarského jezera v Bosně a Hercegovině s vyzdvižením munice a odminováním rozlehlého prostoru. Probíhá zde totiž již dvacátá čtvrtá expertní mise v rámci programu bezpečnostně rozvojové spolupráce České republiky se zeměmi Západního Balkánu. Kromě českých policejních potápěčů se na odminovacích pracích pod vodní hladinou Mostarského jezera společně podílí Pyrotechnická služba Policie České republiky, Zdravotní zařízení Ministerstva vnitra, Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru České republiky Hlučín a jednotky Federálního úřadu civilních ochrany (FUCZ) a Republikového úřadu civilní ochrany Republiky srbské (RUCZ). Potápěči a pyrotechnici mají v plánu prohlédnout a odminovat  území o rozloze  přibližně 1200 m2.

V rámci spolupráce, která trvá od roku 2012, již bylo vyzdviženo mnoho tun munice, která byla předána místním orgánům k bezpečnému zničení. Čeští policejní potápěči také provádí pro spolupracující jednotky z Bosny a Hercegoviny speciální potápěčský výcvik, aby tyto aktivity mohli v budoucnosti provádět samostatně. Dnes se na práci policistů dorazili podívat také ministr vnitra Jan Hamáček a první náměstek policejního prezidenta brigádní generál Martin Vondrášek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Na výzkum a vývoj vynaloženo rekordních 103 miliard. Srovnali jsme krok s Evropou

14:56 Vláda: Na výzkum a vývoj vynaloženo rekordních 103 miliard. Srovnali jsme krok s Evropou

Podle právě zveřejněných statistik ČSÚ přinesl rok 2018 historicky nejvyšší výdaje na výzkum a vývoj…