Policie ČR: Policejní prezident se účastní konference Interpolu k problematice drog

17.09.2019 17:34

Druhého ročníku konference s názvem Globální konference INTERPOLu k drogám a nezákonným substancím se účastní vedoucí národních protidrogových jednotek, vedoucí národních kanceláří Interpolu a další vrcholní policejní představitelé členských států.

Policie ČR: Policejní prezident se účastní konference Interpolu k problematice drog
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

První ročník byl věnován zejména prezentaci současných i nově se objevujících výzev a problémů na poli výroby a obchodu s ilegálními drogami, byla zde rovněž představena společná strategie v oblasti potírání nelegálního obchodu s drogami. Delegáti vybraných zemí pak prezentovali témata týkající se nejvýznamnějších drogových problematik z celosvětového pohledu. Během loňské konference byla také výrazně zmíněna databáze RELIEF s akcentací Policie České republiky při jejím vzniku, budování a následném zaváděním do policejní praxe.

Unikátní mezinárodní databáze RELIEF dokumentuje a komparuje reliéfní stopy snímané z povrchu zadržených zásilek a balíčků drog. Databáze byla plně připravena k provázání s ostatními mezinárodními sbírkami, čímž může být značně znásobena její efektivita. Projekt RELIEF se v České republice stal již v roce 2010 oficiální důkazní metodou.

V první polovině letošního roku pak Česká republika mezinárodní databázi RELIEF oficiálně darovala INTERPOLu. Na současné konferenci, která probíhá v Kapském městě od 15. do 20. září, bude projekt RELIEF blíže představen členských státům s akcentem na jeho přínos a možnosti využití v boji proti pašování a distribuci drog. Delegace Policie České republiky absolvuje také řadu bilaterálních jednání s představiteli členských států Interpolu.

Česká republika (resp. Československo) byla v roce 1923 jedním ze zakládajících států INTERPOLu. Dlouhodobě a pravidelně se zapojuje do jeho aktivit a v roce 2016 byla ČR vybrána za hostitelskou zemi 44. Evropské regionální konference INTERPOLu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

22:20 ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil novou grafickou podobu stránek www.…