Policie ČR: Samopaly, tlumiče, střílející tužka

30.05.2020 18:14

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili v květnu 2020 tři muže a jednu ženu z jižní Moravy ze spáchání trestného činu nedovoleného ozbrojování.

Policie ČR: Samopaly, tlumiče, střílející tužka
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Trojice mužů podle dosud zjištěných informací upravovala původně znehodnocené zbraně do střelby schopného stavu, a také měla vyrábět zakázané doplňky jako například tlumiče hluku výstřelu, či tzv. „zákeřné zbraně“, které mají vzhled předmětů denní potřeby (v tomto případě se jednalo o střílející tužku). Takto vyrobené nebo upravené zbraně a doplňky zbraní měly být podle našich závěrů určeny pro černý trh. Na uvedené činnosti se z počátku měla podílet i obviněná žena.

V rámci případu s krycím názvem TEMPL se detektivům NCOZ podařilo tuto trestnou činnost zadokumentovat na samém jejím počátku. Při prováděných úkonech kriminalisté zajistili 1 ks střílející tužky, 2 ks pušky ráže 22 LR, 3 ks samopalu Sa 58, 4 ks tlumiče hluku výstřelu, několik náhradních hlavní a přes 500 ks příslušného střeliva.

Vzhledem k předchozí trestní minulosti jedné z prověřovaných osob a charakteru trestné činnosti byl zákrok proveden v součinnosti se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Brně. Všechny 4 osoby jsou stíhány na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí trojici mužů trest odnětí svobody až na 5 let a obviněné ženě hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Jak na výběr dovolené v tuzemsku

17:56 dTest: Jak na výběr dovolené v tuzemsku

Chystáte-li se dovolenou strávit v Česku, asi nebudete listovat katalogy cestovních kanceláří, kde b…