Policie ČR: Uctění památky obětí nacistické perzekuze během druhé světové války

16.5.2016 8:07 dop.

Třetí květnovou neděli, na závěr Mezinárodních pamětních dní odboje, se na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně, uskutečnila tradiční každoroční Terezínská tryzna.

Policie ČR: Uctění památky obětí nacistické perzekuze během druhé světové války
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Vzpomínková akce se koná k uctění památky obětí nacistické perzekuce během druhé světové války. Akci organizuje především Památník Terezín ve spolupráci s Ústředím výborem Českého svazu bojovníku za svobodu a záštitu nad celou akcí převzal ministr kultury České republiky pan Daniel Herman. Policii České republiky na aktu reprezentoval náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku plk. Petr Petřík.

V 10 hodin dopoledne, po nástupu Čestné stráže a hudby, byla akce zahájena kladením věnců a kytic. Poté zazněla státní hymna a přítomné přivítal ředitel Památníku Terezín pan Jan Munk. Po projevu předsedy Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslava Vodičky a předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, zazněla křesťanská a židovská modlitba. Oficiální část byla zakončena ukázkou z opery Nabucco od G. Verdiho v podání děčínského pěveckého sboru.

Akce se každý rok účastní, kromě bývalých vězňů, také nejvyšší ústavní a vládní činitelé České republiky, členové zákonodárných institucí, reprezentanti zastupitelských sborů akreditovaných v ČR ze zemí, jejichž příslušníci prošli represivními zařízeními v Terezíně a Litoměřicích a zástupci tuzemských a zahraničních martyrologických institucí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Hradec Králové: Lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku implantovali již 100 kochleárních implantátů

22:11 FN Hradec Králové: Lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku implantovali již 100 kochleárních implantátů

Lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Hradec Králové proved…