Policie ČR: Zkontrolovali jsme celkem 4640 vozidel a odhalili 1072 prohřešků

13.02.2024 16:08 | Tisková zpráva

V sobotu proběhla napříč republikou speciální dopravně bezpečnostní akce, jejímž primárním cílem bylo zvýšit povědomí o rizicích, spojených s nedodržováním rychlostních limitů na silnicích, což patří k nejčastějším a závažným faktorům, vedoucím k dopravním nehodám.

Policie ČR: Zkontrolovali jsme celkem 4640 vozidel a odhalili 1072 prohřešků
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Během této akce jsme zkontrolovali celkem 4640 vozidel a odhalili 1072 prohřešků. V jedenácti případech museli policisté přistoupit k okamžitému zadržení řidičského průkazu, a to z důvodu překročení stanovené rychlosti v obci o více než 40 km/h a mimo obec o více než 50 km/h.

Z celkového počtu přestupků v 54 případech byli řidiči oznámeni místně příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání. Udělené pokuty za porušení předpisů v silničním provozu byly v celkové výši 2 026 300 korun.

Dopravně bezpečnostní akce tohoto charakteru jsou důležitou součástí snahy Policie České republiky o snižování počtu dopravních nehod. Zodpovědné jednání a dodržování stanovených rychlostních limitů může mít klíčový vliv na bezpečnost všech účastníků silničního provozu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DIAMO: Odstřel skipové věže Dolu Lazy proběhne 27. 7. 2024

19:15 DIAMO: Odstřel skipové věže Dolu Lazy proběhne 27. 7. 2024

Státní podnik DIAMO pokračuje s demolicí bývalého Dolu Lazy. V sobotu 27. 7. v 10:00 hodin dopoledne…