Policisté z cíleného pátrání do osmi hodin zadrželi člena organizované skupiny

03.12.2017 16:39

Dne 30. 11. 2017 provedli policisté Národní jednotky cíleného pátrání Policie České republiky (ENFAST) zadržení mezinárodně hledané osoby – cizince (34 let), na kterého vydaly italské justiční orgány evropský zatýkací rozkaz pro závažnou organizovanou trestnou činnost – skimmování platebních karet.

Policisté z cíleného pátrání do osmi hodin zadrželi člena organizované skupiny
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Zadržení bylo součástí mezinárodní policejní operace „NEPTUNE“ koordinované EUROPOLEM, na které spolupracovali policejní složky Bulharska, Itálie a České republiky a při které byli zadrženi čtyři podezřelí. Tři osoby byly zadrženy v Itálii, jedna v České republice. Desítky bankomatů byly zneužívány tím, že na ně byly umístěny skimmery, jako jsou čtečky magnetických pásů a mikrokamery. Blyo zadrženo více jak 50 padělaných kreditních karet a byly shromážděny důkazy o mnoha podvodných mezinárodních transakcích v hodnotě přesahující 50 000 Eur.

Policistům cíleného pátrání se podařilo podezřelého lokalizovat do 24 hodin poté, co obdrželi cestou SIRENE prvotní informace. K samotnému zadržení došlo přibližně osm hodin po vydání evropského zatýkacího rozkazu v Schengenském informačním systému. Cizince policisté zadrželi v pardubické společnosti, která se zabývá výrobou elektroniky.

Zadržený byl umístěn do policejní cely v Hradci Králové a o jeho vydání bude rozhodovat soud.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu osobních údajů: Předložený dokument neodpovídal požadavkům kladeným v GDPR na přípravu právních předpisů

16:11 Úřad pro ochranu osobních údajů: Předložený dokument neodpovídal požadavkům kladeným v GDPR na přípravu právních předpisů

Úřad pro ochranu osobních údajů se vyjádřil k aktuálnímu návrhu nových opatření proti násilí na fotb…