Poslanci rozhodli, že v Kolegiu NKÚ zasedne Jan Stárek

31.05.2015 14:51

Kolegium Nejvyššího kontrolního úřadu je opět kompletní. Poslanci v pátek 22. 5. 2015 v tajné volbě zvolili jeho členem Ing. Jana Stárka. Odevzdáno bylo 152 hlasovacích lístků a Stárek získal 91 hlasů. Jan Stárek musí ještě složit slib do rukou předsedy Poslanecké sněmovny.

Poslanci rozhodli, že v Kolegiu NKÚ zasedne Jan Stárek
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

„Jsem rád, že se Poslanecká sněmovna rozhodla Jana Stárka podpořit. Moje nominace dosud pocházely z prostředí akademické sféry, vysokého podnikového managementu i zevnitř úřadu. Jan Stárek jakožto bývalý policista věnující se hospodářské kriminalitě vhodně doplní skladbu Kolegia NKÚ, v rámci které se snažím o maximální pestrost a zastoupení nejrůznějších úhlů pohledu i zkušeností s hospodařením státu,“ uvedl prezident NKÚ Miloslav Kala.

Čtyřiapadesátiletý Stárek vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze a poté absolvoval postgraduální studium ekonomiky zemědělství na téže škole. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let pracoval na různých pozicích převážně ekonomického charakteru v Zemědělském podniku. Od roku 1992 do roku 2001 pracoval u Policie ČR. Věnoval se jako operativní pracovník obecné a posléze hospodářské kriminalitě a také zavádění informačních systémů Policie ČR. Dosáhl hodnosti majora. V letech 2002 až 2006 působil jako člen kontrolního výboru zastupitelstva města Sušice. Od roku 2001 do současnosti se jako osoba samostatně výdělečně činná věnoval spolupráci se společnostmi poskytujícími služby v oblasti facility managementu, a to zejména v Plzeňském kraji a v Praze.

Jan Stárek pochází ze Sušice, je ženatý a má dvě dcery. Je řadovým členem ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Silničáři při údržbě za první víkend zimní sezony najeli téměř 22 tisíc kilometrů

21:20 Královéhradecký kraj: Silničáři při údržbě za první víkend zimní sezony najeli téměř 22 tisíc kilometrů

Citelné ochlazení a přísun sněhu komplikovalo dopravu na území Královéhradeckého kraje. Během uplynu…