Poštovní spořitelna: Pomáháme zlepšovat vztahy mezi sousedy

16.03.2015 17:47 | Zprávy

Poštovní spořitelna otevírá další ročník grantového programu Regionální fond rozvoje s podtitulem souSedíme si. V jeho jarním kole rozdělí až 2 miliony korun. O finanční podporu se mohou ucházet projekty, které se soustředí na zlepšení sousedských vztahů. Do naplnění svých cílů by měly co nejintenzivněji vtáhnout místní občany a vzbudit v nich zájem o rozvoj dobrého sousedství.

Poštovní spořitelna: Pomáháme zlepšovat vztahy mezi sousedy
Foto: Poštovní spořitelna
Popisek: Poštovní spořitelna

Do Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny mohou své projekty hlásit nevládní neziskové organizace (spolky, obecně prospěšné organizace, ústavy, nadace, nadační fondy, účelová zařízení církví), příspěvkové organizace i obce. Maximální výše jednoho grantu je 100 tisíc korun.

Hlavním tématem tohoto ročníku je opět rozvoj sousedských vztahů. Regionální fond rozvoje s podtitulem „souSedíme si“ podpoří projekty zaměřené na rozvíjení činorodých a soběstačných sousedských komunit, do jejichž života se může zapojit každý, kdo má zájem a dobré nápady.

K vyhlášení letošního ročníku došlo 4. března 2015, přičemž uzávěrka žádostí proběhne 15. dubna 2015. Odborným garantem a realizátorem programu je Nadace VIA.

Regionální fond rozvoje Poštovní spořitelny registroval v loňském roce 202 žádostí, z nichž 38 bylo nakonec úspěšných. Mezi vybrané projekty byly rozděleny 2 711 413 korun. Mezi kraje s nejvíce podpořenými projekty patřil Středočeský (8 projektů), Královéhradecký (5 projektů), Jihomoravský, Ústecký a Plzeňský a hlavní město Praha (vždy 4 projekty).

Československá obchodní banka, včetně jejích obchodních značek Era a Poštovní spořitelna, podporuje komunitní projekty v regionech již od roku 2007. Loňský rok byl vůbec prvním, který se zaměřil na zlepšování sousedských vztahů, a počet přihlášených žádostí svědčil o velkém zájmu. Atraktivních témat bylo hodně, o čemž vypovídaly i názvy některých podpořených projektů: „Sousede, pojď vařit“, „My a naše město plné příběhů“, „Sousedské dny Bohumilic“, „Babičko, dědečku vyprávěj“, „Ten dělá to a ten zas tohle“, „Hurá za sousedy“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vystrčilova žaloba

Co vím, tak ji chce podat za to, že premiér a ministr zahraničí neplní své sliby, ale přiznám se, že ani já tomu nerozumím. I kdyby to tak bylo, vy chápete, jaký by měla žaloba efekt? Já teda ne. A je vůbec možné za to politiky žalovat? Navíc to, že politici neplní sliby je bohužel realita. Podle mě...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti posiluje ochranu obětí obchodování s lidmi

22:31 Ministerstvo spravedlnosti posiluje ochranu obětí obchodování s lidmi

Vláda na svém posledním jednání schválila návrh zákona z dílny Ministerstva spravedlnosti, který se …