Povodí Labe: Cvičná stavba mobilních protipovodňových zábran v Ústí nad Labem

8. 9. 2020 7:33

Ve dnech 11. až 13. září 2020 bude probíhat na území města Ústí nad Labem cvičná stavba mobilních protipovodňových zábran (dále jen MPPZ) v úplném rozsahu.

Povodí Labe: Cvičná stavba mobilních protipovodňových zábran v Ústí nad Labem
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe
reklama

V uvedených dnech budou postupně probíhat montáže jednotlivých úseků MPPZ a následně budou neprodleně probíhat demontáže, očištění a zpětné uskladnění MPPZ. Součástí cvičné stavby je instalace čerpací techniky, mobilních elektrocentrál a manipulace s protipovodňovými uzávěry na kanalizaci.

Akce si vyžádá na nezbytně nutnou dobu dopravní omezení, a to na komunikacích Důlce - Velká Hradební (11. 9.), Žižkova (13. 9.), U Podjezdu a U Cukrovaru (12. 9.), Předmostí (11. - 12. 9. - úplná uzavírka v nočních hodinách), most Dr. E. Beneše (11. -12. 9. - úplná uzavírka v nočních hodinách), Malá Hradební (12. - 13. 9. - úplná uzavírka v nočních hodinách)

Cvičná stavba bude prováděna na základě uzavřené příkazní smlouvy společností AZ SANACE, a.s. Ústí nad Labem na náklady státního podniku Povodí Labe. Celkové náklady na cvičnou stavbu jsou 3,7 mil. Kč.

Stručný popis vodního díla "Labe, Ústí nad Labem, levý břeh-protipovodňová ochrana na Q100 na Labi“ (dále jen PPO UL-LB):

Podzemní a nadzemní část PPO UL-LB je rozdělena na tři hlavní lokality. Lokalita „Větruše“ chrání na Q20, lokalita „Město“ a „Krásné Březno“ na Q100. Součástí PPO UL-LB je dále sklad MPPZ a čerpací stanice Podmokelská s maximálním výkonem 2000 l/s. Celková délka linie protipovodňových opatření je 1133 m. Celková délka mobilních stěn je 477 m o výšce 0,2 až 4,65 m.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic v koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR realizuje pilotní projekty kooperativního systému

22:45 Ředitelství silnic a dálnic v koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR realizuje pilotní projekty kooperativního systému

První tzv. C-ITS systém byl nasazen na pražském okruhu a přilehlých dálničních úsecích D1 a D5 v obl…