Povodí Moravy: Vzdělávat se nyní můžeme i na vodě

06.06.2015 8:30

Od letošního června se mohou studenti environmentálních předmětů vzdělávat přímo na vodě Baťova kanálu. Sloužit jim k tomu bude nová edukační loď, kterou pořídilo Povodí Moravy, s.p. ve spolupráci se slovenským partnerem – Stredoeurópskou vysokou školou v Skalici. Celokajutová loď o délce 11 m je poháněna benzínovým motorem a pojme celkem 12 osob.

Povodí Moravy: Vzdělávat se nyní můžeme i na vodě
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Loď, pojmenovaná po slavném učiteli národů Jan Ámos, bude kotvit ve Veselí nad Moravou a poslouží nejen studentům ze Stredoeurópské vysoké školy v Skalici, ale také zájemcům z dalších univerzit. Její největší využití se předpokládá v období letních prázdnin pro potřeby tzv. dětské univerzity anebo naopak pro studenty univerzity třetího věku. Kromě toho bude loď využita jako místo setkávání pro vodohospodáře, zástupce obcí, neziskových organizací a sdružení z obou stran Česko – Slovenské hranice.

Vodní toky, které jsou v podvědomí lidí vnímány jako dělící hranice, se díky projektu stanou jednotícím prvkem, místem společného zájmu, poznání a vzdělávání.

Celý projekt „Edukační loď“ byl realizován z Fondu mikroprojektů Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013 a byl kofinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Dalším společným projektem České a Slovenské republiky je projekt „Plavba a krajina“, který je zaměřen na rozvoj cesty Baťova kanálu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

22:37 Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

Vyjádření ministerstva kultury k článku v deníku Právo