Povodí Moravy: Zveme na prohlídku malé vodní elektrárny Ivančice

19.09.2017 14:20 | Zprávy

U příležitosti Svatováclavských slavností v Ivančicích Vás zveme na prohlídku útrob malé vodní elektrárny Ivančice. Zájemci mohou spolu s průvodcem nahlédnout do vnitřních prostor nově zrekonstruované vodní elektrárny v sobotu 23. září 2017 od 9 - 13 hodin.

Povodí Moravy: Zveme na prohlídku malé vodní elektrárny Ivančice
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Malá vodní elektrárna (MVE) Ivančice nabízí netradiční možnost shlédnout dvě Kaplanovy turbíny s výkonem 320 kW i další vybavení. Ekologickou výrobou elektřiny přispívá ke zlepšení životního prostředí a energie, kterou po dokončené rekonstrukci v roce 2016 MVE vyrobí, by stačila na celkový provoz vesnice s dvěma sty padesáti rodinnými domy. O dalších zajímavostech a technických údajích Vás budou informovat pracovníci Povodí Moravy, s. p.

Sraz bude před areálem MVE, pro parkování aut je určena odstavná plocha na levém břehu řeky Jihlavy (před hospodářským mostem). Prohlídky budou probíhat po skupinách max. 8 až 10 osob a to v čase od 9 hod do 13 hod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Vy-EU zaspala

Na to jste přišel až nyní? Nemyslíte, že EU zaspala snad ve všem? A že to hlavní, co se jí daří je destabilizace sama sebe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Daňové přiznání za rok 2025

19:28 Finanční správa: Daňové přiznání za rok 2025

Podání daňového přiznání k daním z příjmů za rok 2025 se blíží. Formulář v listinné (papírové) podob…