Povodí Moravy vyhlašuje grant na podporu dobrovolných hasičů

21.08.2018 7:35

I v letošním roce Povodí Moravy, s. p. podpoří jednotky sborů dobrovolných hasičů (SDH) a proto vypisuje grantové řízení. To je tentokrát zaměřeno na financování osobních ochranných prostředků, výzbroj a výstroj hasičů. O podporu v celkové výši 80 tis. Kč mohou žádat jednotky SDH nebo občanská sdružení (spolky) až do 30. září 2018.

Povodí Moravy vyhlašuje grant na podporu dobrovolných hasičů
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy
reklama

Grant je zaměřen na financování části výstroje a výzbroje, které mají zajistit ochranu hasičů. „Při vyhlášení výsledků loňského grantu jsme se zástupci dobrovolných hasičů hovořili o tom, které části vybavení jim chybí nejvíce. Na základě toho jsme se rozhodli letošní grant zaměřit na ochranné prostředky a výstroj, protože právě nedostatek finančních prostředků na vybavení, jako jsou ochranné a pracovní oděvy, zásahové rukavice, přilby atd., trápí především ty jednotky, které tuto podporu potřebují nejvíce,“ vysvětluje zaměření grantu generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák.

O grantovou podporu mohou požádat jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí nebo občanská sdružení (spolky) se zaměřením na oblast požární ochrany v lokalitě působnosti Povodí Moravy, s. p. do 30. září 2018. Podmínky grantu (projektu) jsou ke stažení ZDE.

Povodí Moravy, s. p. podporuje jednotky SDH již pátým rokem. Podpořilo tak již například vzdělávání mladých dobrovolných hasičů, pořízení hasičského vybavení, spojových prostředků a prostředků na odstraňování následků povodní. Finanční prostředky z loňského grantu umožnily jednotkám SDH v obcích Traplice, Šumice a Lukavice pořídit kalová čerpadla a v obci Jankovice nakoupit pytle a plničky pytlů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Praha rozšiřuje nad rámec legislativních požadavků monitoring složek životního prostředí o nové polutanty

22:45 Letiště Praha rozšiřuje nad rámec legislativních požadavků monitoring složek životního prostředí o nové polutanty

Letiště Praha se dlouhodobě zaměřuje na monitoring škodlivin ve vodě, ovzduší, půdě a zemědělských p…