Povodí Moravy vyhlašuje grant na podporu dobrovolných hasičů

05.08.2020 16:09

Letos, kdy jsme opětovně čelili síle bleskových povodní, se Povodí Moravy rozhodlo podpořit jednotky sborů dobrovolných hasičů (SDH) a vypsat grantové řízení, zaměřené na financování prostředků, určených k zásahu právě při povodňových situacích a při likvidaci jejích následků. O podporu v celkové výši 100 tis. Kč mohou žádat jednotky SDH až do 30. října 2020.

Povodí Moravy vyhlašuje grant na podporu dobrovolných hasičů
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy
reklama

Grant je zaměřen na financování prostředků, určených k zásahu při povodňových situacích a likvidaci následků povodní (např. protipovodňové pytle, vysoušeče zdiva, svařovací soupravy, čluny, elektrocentrály, čerpadla, prostředky na dezinfekci, žebříky, stany a další). O grantovou podporu mohou požádat jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí nebo občanská sdružení (spolky) se zaměřením na oblast požární ochrany v lokalitě působnosti Povodí Moravy, s. p., a to do 30. října 2020. Celková částka, určená pro grantové řízení, činí 100 000 korun. Podmínky grantu jsou ke stažení ZDE.

Povodí Moravy, s. p., podporuje jednotky SDH již sedmým rokem. Podpořilo tak již například vzdělávání mladých dobrovolných hasičů, pořízení hasičského vybavení nebo spojových prostředků. „Letošní červen nám opět připomněl sílu, s jakou mohou ničivé povodně udeřit. Připomněl nám také, že se povodním nelze vyhnout a že se budou vyskytovat i v období současné klimatické změny. Připravenost je proto klíčová ve všech směrech – ať už ve výstavbě protipovodňových opatření, v drobných změnách v krajině či v poskytnutí včasné a efektivní pomoci, která může vést k záchraně životů či majetku. Věřím, že pořízené vybavení usnadní hasičům jejich enormní nasazení při těchto mimořádných situacích,“ říká generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BAT: Nový MINI přírůstek do rodiny nikotinových alternativ

15:17 BAT: Nový MINI přírůstek do rodiny nikotinových alternativ

Nikotinové sáčky jsou moderní alternativou ke klasickým cigaretám a za velmi krátkou dobu si získaly…