Pozemkům z budoucí trasy dálnice nalezl ÚZSVM neznámého spoluvlastníka

05.12.2022 22:54 | Tisková zpráva

Trutnov požádal místní ÚZSVM o pomoc při dohledání neznámého spoluvlastníka pozemků. Ty leží na trase, kudy má vést dálnice D11 do Polska.

Pozemkům z budoucí trasy dálnice nalezl ÚZSVM neznámého spoluvlastníka
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

ÚZSVM proto začal šetřit, kdo spoluvlastní hned pět podílů na potřebných pozemcích. Jejich celková výměra je 2 406 m2 a leží v Lamperticích v místech, kde je plánovaná výstavba dálnice do Polska.

Úřad prověřil doklady z katastru, archivy a zažádal i o osobní informace z evidence obyvatel Ministerstva vnitra. Z doložených informací se zjistilo, že daná osoba se v minulosti odstěhovala na Slovensko a tam v roce 1974 zemřela. Trutnovský ÚZSVM poté podal návrh na projednání dodatečného dědictví. V něm bylo soudem rozhodnuto, že majitelem se stal dědic původního nedostatečně identifikovaného vlastníka. S nimi může nyní Trutnov začít jednat o prodeji.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17508 lidí

Nemovitosti s nedostatečně identifikovatelným vlastníkem – jedná se o nemovitosti, u kterých v katastru nemovitostí není dostatečně určitě uveden jejich vlastník. Zejména to jsou případy, kdy nemovitost vedená v katastru nemovitostí nemá zapsaného žádného vlastníka (tj. není zapsána na žádný list vlastnictví) a dále nemovitosti vlastníků, kteří v katastru nemovitostí uvedeni sice jsou, ale zápis neumožňuje jejich dostatečnou identifikaci.

Seznam tzv. nedostatečně identifikovatelných vlastníků zveřejňuje ÚZSVM na svých webových stránkách. Obsahuje údaje o 240 tisících nemovitostech, z toho je 230 tisíc pozemků a 8,5 tisíce staveb. Nedostatečně identifikovaných fyzických osob se v něm nachází zhruba 160 tisíc a přibližně 1 600 právnických osob. Kolem 11 tisíc položek je zapsáno na zcela neznámé vlastníky. Další informace naleznete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

22:30 KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

I pro Krkonošská muzea Správy KRNAP znamená současná energetická krize nárůst nákladů, a tak jsme by…