Pracovníci z NP Bavorský les byli „na zkušené“ na Šumavě

19.11.2015 10:16 dop.

Více než čtyřicet lidí, kteří pracují v informačních střediscích a střediscích environmentální výchovy Národního parku Bavorský les, minulý týden navštívili informační střediska a střediska environmentální výchovy Správy Národního parku Šumava.

Pracovníci z NP Bavorský les byli „na zkušené“ na Šumavě
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

„Tohle setkání bylo jedním z prvních v tak velkém rozsahu. Celkem jedenačtyřicet našich německých kolegů poznalo například Informační střediska Stožec, Svinná Lada, Kvilda, nebo středisko environmentálního vzdělávání ve Stožci, na Horské Kvidlě a v Kašperských Horách. Součástí programu byla také návštěva nově otevřených návštěvnických center Srní a Kvilda. Mnozí z nich přitom byli v těchto zařízeních vůbec poprvé,“ říká mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák.

Tyto pracovní návštěvy jsou přitom velmi důležité, hlavně pro vzájemnou informovanost, seznámení se s prostředím u svých sousedů tak, aby pracovníci informačních středisek mohli plnohodnotně informovat návštěvníky svých území o turistických cílech v obou národních parcích.

„Měl jsem velmi pozitivní odezvu od mých spolupracovníků, že tato exkurze byla pro ně nesmírně cenná. V našich informačních centrech se totiž především němečtí turisté zajímají i o Národní park Šumava a naši lidé jim díky těmto pracovním exkurzím mohou poskytnout plnohodnotné informace,“ hodnotí spolupráci vedoucí odboru Návštěvnická centra a environmentální výchova NP Bavorský Les Josef Wanninger.

„Jsme velmi nadšeni z lásky k detailu, k přírodním materiálům, dřevěným didaktickým pomůckám, které jsme našli na infocentrech Národního parku Šumava, které jednoduchým způsobem zprostředkovávají návštěvníkům přírodu. Těšíme se na naši aktivní spolupráci, například v nově vznikající lesní dílně,“ doplňuje vedoucí oddělení Environmentální výchovy NP Bavorský Les Lukas Laux.

Spolupráce s Národním parkem Bavorský les v oblasti environmentální výchovy, přitom není úplně nová, ale má už velice dlouhou historii.

„Díky této činnosti vznikl například Areál lesních her ve Stožci, množství didaktických materiálů, jedinečný materiál Příručka ekologické výchovy a lesní pedagogiky a množství dalších společných projektů v oblasti vzdělávání. Proto je vynikající, že se tato spolupráce rozšiřuje také do oblasti informačních středisek, které jsou pro společnou propagaci stěžejními zařízeními v regionu," říká Martina Kučerová, vedoucí IS a SEV.

Pracovníci informačních středisek a středisek environmentální výchovy Správy NP Šumava navštíví kolegy v Bavorském lese příští rok na jaře.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

22:54 Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

Skupina ČEZ pokračuje v nastaveném trendu budování udržitelnější energetiky: loni snížila objem vypu…