Před budovu ministerstva kultury se bude demonstrovat

25.10.2014 12:39

Důl architektury se dne 30. října chystá demonstrovat přímo před budovou Ministerstva kultury na podporu vlakového nádraží v Havířově, protože nesouhlasí s výrokem Ministerstva kultury, které v minulých dnech rozhodlo o neprohlášení budovy vlakového nádraží v Havířově za kulturní památku.

Před budovu ministerstva kultury se bude demonstrovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nádražní halka v Havířově
reklama

Rádi bychom Vás, zástupce médií, pozvali na protestní shromáždění ve čtvrtek 30. října 2014 od 16h před budovou Ministerstva kultury. Smyslem demonstrace je upozornit na to, že široká odborná veřejnost v čele s Českou komorou architektů a Národním památkovým ústavem je toho názoru, že se jedná o mimořádně kvalitní stavbu, která reprezentuje krátké období architektury označované jako bruselský styl.

Důl architektury již tři roky bojuje proti plánované demolici vlakového nádraží v Havířově. Když bylo opět zahájeno řízení o prohlášení kulturní památky a byly vypracovány odborné posudky doporučující prohlášení budovy, mysleli jsme si, že ministerstvo rozhodne kladně, dle předložených posudků. To se však nestalo. K zápornému rozhodnutí je dnes těžké něco dodat, když architekti a památkáři jsou přesvědčeni, že nádraží má být kulturní památkou a jediní, kdo si to nemyslí, jsou úředníci Ministerstva kultury. Není to poprvé, kdy úředníci rozhodují v zájmu investora a proti názoru odborné veřejnosti, jak jsme mohli vidět v kauzách domu na Václavském náměstí nebo oprav Karlova mostu.

Na demonstraci jsme pozvali také ministra kultury Daniela Hermana a úředníky, kteří o nádraží rozhodovali. Stojíme o to, aby nám ministr Herman, paní Matoušková, paní Ulbrichová a pan Kocián vysvětlili, proč nevzali v potaz názor NPÚ, ale řídili se názorem investora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize prodlužuje nejméně do jara vysílání programu ČT3

9:15 Česká televize prodlužuje nejméně do jara vysílání programu ČT3

V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru prodlužuje Česká televize vysílání programu ČT3, kt…