Předseda kanadského Senátu zakončil oficiální návštěvu ČR

09.09.2016 18:39

Předseda kanadského Senátu George Furey zakončil se svojí delegací dvoudenní oficiální návštěvu České republiky. Dnes se George Furey sešel s předsedou Senátu Milanem Štěchem. Hovořili spolu o možnostech dvoustranné parlamentní spolupráce a dalších tématech. Během schůzky předseda českého Senátu ujistil svůj kanadský protějšek o své silné podpoře Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi EU a Kanadou (CETA) a zdůraznil pozitivní dopady, jež by dohoda měla na Českou republiku.

Předseda kanadského Senátu zakončil oficiální návštěvu ČR
Foto: wikipedia
Popisek: Kanadská vlajka.
reklama

Předseda kanadského Senátu Furey k tomu dodal: „Kanadská i česká ekonomika v minulých letech zaznamenávala trvalý růst. Těšíme se proto na nové vzájemné příležitosti, které přinese CETA. Česko je pro Kanadu velmi silným a zároveň spolehlivým partnerem v Evropě.“

Předseda Furey se poté sešel s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou. Jejich rozhovor se zaměřil na ratifikaci Komplexní hospodářské a obchodní dohody CETA a na další témata společného zájmu týkající se Evropy. O podobných tématech potom předseda Furey diskutoval na setkání s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, čímž svoji oficiální návštěvu České republiky zakončil.

Oficiální návštěva předsedy kanadského Senátu George Fureyho a jeho delegace v Praze podtrhla pevné a rozmanité vazby mezi Českem a Kanadou a širokou bilaterální spolupráci v mnoha oblastech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Podnikatelé získají na rok platební terminál zdarma

16:26 MPO: Podnikatelé získají na rok platební terminál zdarma

Česká republika je jedním ze světových lídrů v užívání bezkontaktních karet. Síť bezhotovostních ter…