Předseda vlády Andrej Babiš jednal s britským ministrem pro brexit Davidem Davisem

14.03.2018 20:16 | Zprávy

Ve středu 14. března se předsedy vlády České republiky Andrej Babiše setkal s ministrem pro vystoupení Velké Británie z EU Davidem Davisem. Setkání navázalo na předchozí bilaterální konzultace premiéra s Michelem Barnierem, který je hlavním vyjednavačem za členské státy EU27.

Předseda vlády Andrej Babiš jednal s britským ministrem pro brexit Davidem Davisem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády v demisi Andrej Babiš

„Rozhodnutí Velké Británie lituji, ale respektuji ho. Velká Británie byla pro Českou republiku v EU zásadním partnerem. Věřím, že tomu tak bude nadále. Brexit by neměl přehlušit léta skvělých vztahů. Nejprve je ale zapotřebí vyřešit dvě paralelní roviny, samotné vystoupení i nastavení nových vztahů,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Kolaps dopravy

Proč v Praze neustále kolabuje doprava? Proč s tím nikdo nic nedělá? A máte třeba nějaké řešení vy, když už kritizujete, byť zcela oprávněně, jiné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM Kačina: Podzimní voňavé zámecké čajování a zakončení hlavní návštěvnické sezóny

22:03 NZM Kačina: Podzimní voňavé zámecké čajování a zakončení hlavní návštěvnické sezóny

V sobotu 25. října od 10 do 17 hodin zveme milovníky čajů a podzimních dobrot na Zámecké čajování.