Premiér Babiš bude jednat s francouzským prezidentem o budoucnosti EU a spolupráci v oblasti bezpečnosti

26. 6. 2018 14:04

Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v sobotu 30. června 2018 Francouzskou republiku. V rámci své návštěvy se setká s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, se kterým bude jednat o budoucnosti EU a vzájemné spolupráci v oblasti bezpečnosti. Společně pak podepíší nový Akční plán na další čtyřleté období. Následně český premiér uctí památku československých legionářů v Darney a navštíví obec Bataville.

Premiér Babiš bude jednat s francouzským prezidentem o budoucnosti EU a spolupráci v oblasti bezpečnosti
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

S prezidentem Macronem bude hovořit v Elysejském paláci premiér Babiš také o spolupráci obou zemí v rámci regionálních uskupení, transatlantických vazbách a aktuálních mezinárodních tématech. Na závěr jednání pak oba partneři podepíší Akční plán česko-francouzského strategického partnerství pro období 2019–2022. V pořadí již čtvrtý Akční plán definuje řadu projektů, na kterých budou obě země dlouhodobě spolupracovat.

Následně se i s předsedou vlády Slovenské republiky Peterem Pellegrinim přesunou do obce Darney na východě Francie, kde se zúčastní oslav 100. výročí přísahy Československé střelecké brigády. Společně vzdají hold československým legionářům a uznání práva Čechů a Slováků na samostatný stát ze strany francouzských spojenců v červnu 1918.

V odpoledních hodinách pak český předseda vlády Babiš navštíví obec Bataville, ve které se setká s představiteli obce a dalších obcí v regionu Sarrebourg - Moselle Sud a Lorraine a zúčastní se odborného kolokvia věnovaného odkazu Tomáše Bati.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústavní soud: Přechodné ustanovení, upravující administrativní zánik vozidel v tzv. polopřevodu, je ústavně konformní

19:38 Ústavní soud: Přechodné ustanovení, upravující administrativní zánik vozidel v tzv. polopřevodu, je ústavně konformní

Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh Krajského soudu v Hradci Králové na zrušení části ustanovení čl…