Premiér Babiš navštíví Finskou republiku

16.05.2018 21:17

Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v neděli 20. a v pondělí 21. května 2018 Finskou republiku. V rámci pracovní návštěvy bude jednat s finským premiérem Juhou Sipilou o evropských otázkách, obchodní spolupráci obou zemí a oblasti vzdělávání.

Premiér Babiš navštíví Finskou republiku
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

V Helsinkách se setká také s ministrem zahraničních věcí Timem Juhanim Soinim a se zástupci krajanské a česko-finské podnikatelské komunity. 

Během jednání bude premiér Babiš se svým finským protějškem Sipilou hovořit především o užší spolupráci v oblasti evropských záležitostí, a to především o podobě budoucího evropského rozpočtu, směřování Evropské unie a také reformě azylového systému. Diskutovat budou také oblast vzdělávání, kde bude tématem úspěšné propojování finského akademického a podnikatelského sektoru a přizpůsobování výuky dnešním potřebám ekonomiky a společnosti. Pohovoří rovněž o rozšíření česko-finské obchodní spolupráce, posílení obchodní výměny a boji proti hybridním hrozbám. 
  
Předseda vlády se během návštěvy setká se zástupci krajanské komunity, zúčastní se Česko-finského business fóra a navštíví základní školu Aurinkokivi ve Vantaa a Aaltovu Univerzitu v Helsinkách.

Naposledy navštívil Finskou republiku ve funkci předsedy vlády Petr Nečas v roce 2013. Naopak posledním finským premiérem, který zavítal na návštěvu do České republiky, byl v roce 2008 Matti Vanhanena. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Premiér Babiš na Demografickém summitu v Budapešti vyzval Evropu ke zvýšení porodnosti a varoval před masovou migrací

16:09 Vláda: Premiér Babiš na Demografickém summitu v Budapešti vyzval Evropu ke zvýšení porodnosti a varoval před masovou migrací

Předseda vlády Andrej Babiš se společně s ženou Monikou ve čtvrtek 23. září 2021 na pozvání maďarské…