Premiér Babiš navštíví Itálii a Maltu, kde bude jednat se svými protějšky

28.08.2018 7:37

Během pracovní cesty do Itálie a na Maltu v úterý 28. srpna 2018 navštíví předseda vlády Andrej Babiš velitelství Námořních sil Evropské unie ve Středozemním moři v Římě a námořní a leteckou základnu maltských ozbrojených sil. O řešení migrační krize bude také jednat s italským premiérem Giuseppem Contem a s maltským premiérem Josephem Muscatem.

Premiér Babiš navštíví Itálii a Maltu, kde bude jednat se svými protějšky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš

Svůj program zahájí premiér Andrej Babiš v Římě, kde navštíví velitelství EUNAVFOR MED – operace Sophia a prohlédne si operační prostory. Na velitelství se také setká s českými vojáky, kteří na této misi působí.

S italským premiérem Contem bude premiér Babiš jednat mimo jiné o fungování Evropské pohraniční a pobřežní stráži (Frontex), návratové politice a o pomoci uprchlíkům v zemi jejich původu. Tématem bude také budoucnost EU, víceletý finanční rámec a bilaterální vztahy.

V maltské Vallettě se předseda vlády Andrej Babiš nejprve setká se svým protějškem Josephem Muscatem, se kterým bude také diskutovat řešení problematiky migrace. Následně oba premiéři uctí památku bývalého českého prezidenta Václava Havla položením věnce u jeho pomníku.

Dalšími body programu bude návštěva námořní základny maltské armády, kde se premiér Babiš seznámí s činností a technikou ozbrojených sil v souvislosti s migrací. Na závěr pak navštíví leteckou základnu maltské armády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: E-neschopenku testuje na 40 vývojářských firem

22:49 ČSSZ: E-neschopenku testuje na 40 vývojářských firem

Od počátku října mohou vývojáři lékařských SW testovat kompletní řešení Neschopenky, tedy komunikaci…