Premiér Sobotka otevřel digitální planetárium v Hradci Králové

24. 1. 2015 18:54

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se 22. ledna 2015 zúčastnil slavnostního otevření digitálního planetária v Hradci Králové. Úspěšný projekt byl podpořen v rámci operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

Premiér Sobotka otevřel digitální planetárium v Hradci Králové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Stavba vysoce moderního návštěvnického centra stála více než 111 milionů korun, přičemž prostředky z evropských strukturálních fondů pokryly více než 85 % celkové částky. Projekt digitálního planetária je v České republice svým charakterem unikátní.

„Díky novému digitálnímu planetáriu nabídne Hradec Králové a celý kraj nejmodernější zázemí studentům i vysoce kvalifikovaným pracovníkům v disciplínách rozvíjejících moderní technologie. Věřím, že projekt zvýší zájem veřejnosti o tyto obory,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Vláda v roce 2014 dokázala z Operačního programu Výzkumu a vývoje pro inovace proplatit více než 7,5 miliardy korun, tedy téměř 14 % prostředků vyhrazených na tento program.

V letošním roce pak budou zveřejněny první výzvy v novém programovém období. V Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělání je pro roky 2014–2020 alokováno 2,77 miliardy eur. Maximální a efektivní čerpání prostředků z fondů Evropské unie je jednou z hlavních priorit vládního kabinetu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Vlada.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Za tři minuty vydělaly děti 200 tisíc korun

7:32 Nadace ČEZ: Za tři minuty vydělaly děti 200 tisíc korun

Kolik vláken z tažného lana udrží visícího puberťáka, jak převézt bez rozlití talíř polévky na skate…