Premiér bude jednat na Evropské radě o reformních požadavcích Velké Británie a migraci

18.02.2016 11:19

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes a zítra zúčastní jednání Evropské rady v Bruselu. Hlavy států a předsedové vlád se budou zabývat dvěma hlavními tématy, a to reformními požadavky Velké Británie a aktuální migrační situací. Únorovému summitu lídrů EU budou dominovat reformní požadavky Velké Británie.

Premiér bude jednat na Evropské radě o reformních požadavcích Velké Británie a migraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka
reklama

Počátkem týdne informoval premiér Sobotka britského ministerského předsedu o tom, že česká vláda má zájem na setrvání Velké Británie v Evropské unii, a to jak ze strategického, tak ekonomického hlediska. Česká republika a ostatní země Visegrádské skupiny jsou připraveny na jednání Evropské rady postupovat tak, aby byla dosažena dohoda, která bude kompromisem jak pro Británii, tak ostatní členské státy.

Pro Visegradskou skupinu zůstává stále otevřená kapitola sociálních benefitů a volného pohybu osob, jejíž součástí je indexace příspěvků na děti a ochranný mechanismus (tzv. safeguard mechanism). Naším požadavkem je, aby se přijatá opatření co nejméně dotkla stávajících pracovníků. Cílem V4 je také prosadit, aby občané Evropské unie neměli horší podmínky než občané třetích zemí.

Druhá část summitu lídrů Evropské unie se bude věnovat migraci a aktuálnímu vývoji migrační krize. Předseda vlády v rámci jednání lídrů EU představí závěry pondělního mimořádného summitu V4 v Praze, kde se premiéři Visegrádské skupiny shodli na podpoře společného řešení migrační krize a potřebě plně implementovat Akční plán EU – Turecko. Premiér dále seznámí evropské lídry s dohodou Visegradské skupiny o pomoci balkánským zemím. Státy V4 v případě potřeby nabízejí vyslání svých policistů, kteří by pomáhali při regulaci migrace v těchto zemích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…