Premiér podporuje rozvoj zóny Solnice-Kvasiny. Hejtman Štěpán doufá ve schválení vládního usnesení v příštím týdnu

16.06.2017 19:59

Další rozvoj průmyslové zóny Solnice – Kvasiny a aktualizace vládního usnesení, díky kterému se má navýšit podpora pro region ze tří miliard korun na šest, to bylo téma číslo jedna na společné schůzce hejtmana Královéhradeckého kraje a předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky. Dalším tématem jednání byla dostavba dálnice D11 od Hradce Králové směrem na Jaroměř a dále do Polska, odměňování řidičů v autobusové dopravě i pracovníků v sociálních službách.

Premiér podporuje rozvoj zóny Solnice-Kvasiny. Hejtman Štěpán doufá ve schválení vládního usnesení v příštím týdnu
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

„Region Rychnovska zažívá v poslední době bouřlivý rozvoj. Stát musí reagovat a dobudovat potřebnou infrastrukturu. Podpora je určena silničním projektům, rychnovské nemocnici, zvýšení bezpečnosti. Mým cílem na příštím jednání vlády bude, aby byl návrh aktualizace vládního usnesení schválen tak, jak jej ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo a předkládá,“ řekl dnes po jednání s hejtmanem Královéhradeckého kraje Jiřím Štěpánem předseda české vlády Bohuslav Sobotka.

V souvislosti s bezpečnostní otázkou také předseda vlády ocenil nedávné otevření nové služebny cizinecké policie v Solnici a s tím spojené navýšení počtu policistů v regionu, o které se zasloužil i Královéhradecký kraj ve spolupráci s ministerstvem vnitra a městem Solnice.

„Další navýšení tabulkových míst pro policisty je mimochodem také obsahem aktualizace vládního usnesení, o kterém se bude v příštím týdnu hlasovat. Doufám, že materiál bude schválen v plné šíři. Je to důležitý dokument, na který čekáme nejenom my, jako krajská samospráva, ale především na něj čekají i dotčené obce a města,“ sdělil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Dalším tématem, které úzce souvisí s regionální infrastrukturou, byla dostavba dálnice D11. Premiér hejtmana ujistil, že dálnice směrem od Hradce Králové na polské hranice je pro stát klíčovou dopravní stavbou v regionu. „Budu velmi rád, pokud se podaří udržet slibovaný harmonogram, který říká, že by se mohlo začít stavět již na podzim. Dálnice je v našem kraji potřebná, navíc se díky její existenci uvolní provoz na krajských komunikacích,“ doplnil hejtman Jiří Štěpán.

Na schůzce hejtmana s premiérem se také hovořilo o odměňování řidičů. Premiér deklaroval, že je vláda připravena poskytnout krajům avizovanou částku přesahující 400 milionů korun jako kompenzace za zvýšené náklady. Zároveň vláda uvolní více než jednu miliardu korun na financování navýšení platů pracovníků v sociálních službách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

22:54 Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

?V průběhu tohoto týdne provedli olomoučtí celníci několik cílených kontrolních akcí, které se zaměř…