Přes 100 dětí oslavilo Dětský den v Protonovém centru v Praze

08.06.2015 10:25 | Zprávy

Nadační fond Proproton připravil odpoledne plné her a soutěží nejen pro onkologické pacienty.

Přes 100 dětí oslavilo Dětský den v Protonovém centru v Praze
Foto: Prothon Therapy Center
Popisek: S dětmi ze Speciální základní školy Chrudim

V areálu Protonového centra v Praze proběhl dětský den, který už druhým rokem uspořádal Nadační fond pro protonovou terapii. „Hlavním cílem je umožnit setkání rodin dětských pacientů. Pro rodiče dětí, které jsou aktuálně v léčbě, je obrovskou podporou, když se mohou setkat s rodiči dětí léčenými před rokem nebo dvěma a když mohou vidět, jak jsou dnes veselé a bez problémů a zase zpátky v normálním životě“ vysvětluje hlavní smysl akce ředitelka Nadačního fondu Mirka Čejková.

Její slova potvrzuje i Miroslav Mužík, otec desetileté Viktorky, která léčbu v PTC právě dokončila. „Když vidíte vlastní dítě, kterému zrovna není dobře a maminka zdravého a veselého kluka vám řekne, že před rokem na tom byli stejně a vy vidíte, jak dneska její syn  blbne na skákacím hradě, vozí se na koníčkovi a pochutnává si na zmrzlině, tak je to ta nejlepší motivace a potřebná porce naděje, která vám neskutečně pomůže“.

Nejen malé Viktorce, ale více jak stovce dětí, přišli zazpívat Bohouš Josef, Ivan Hlas a s nimi si zahrál i přední dětský diagnostik z FN Motol Zdeněk Hříbal. Rozzářené oči patřily nejen dětským pacientům Protonového centra, ale pozvání na odpoledne plné her a soutěží dostaly i děti z blízkého Klokánku, děti z dětského domova ve Slaném a děti ze Speciální základní školy v Chrudimi a spolu s nimi tu byly samozřejmě i děti zaměstnanců PTC a FN Bulovka a kamarádi z okolí. „Chtěli jsme udělat radost i dalším dětem, které se zase perou třeba s jinou nepřízní osudu“ vysvětluje pozvánky do dalších zařízení Mirka Čejková, „ať už v životě překonávají cokoliv, jedno mají všechny  společné -  obrovskou chuť do života, dar radovat se z každé maličkosti a užívat si život právě teď a to je zase inspirace jejich pro nás dospělé.“ Na závěr ředitelka Nadačního fondu Proproton poděkovala účinkujícím a také všem firmám, které pomohly s organizací dětského dne, s občerstvením nebo pro děti připravily hezké dárky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jmenování premiéra.

Vážený pane prezidente, kdy budete jmenovat premiéra naší země? Co Vám v tom brání? Děkuji za odpověď. Jitka Balcarová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Neobvyklé nálezy nesmí vojenské potápěče překvapit

19:15 Armáda ČR: Neobvyklé nálezy nesmí vojenské potápěče překvapit

Tři desítky vojenských potápěčů z útvarů napříč Českou republikou cvičily na lipenské přehradě.