Prezidentské volby začnou 12. ledna, rozhodl předseda Senátu

23.08.2017 10:31 | Zprávy

předseda Senátu oznámil termín prezidentských voleb, formálním vyhlášením byla zároveň zahájena volební kampaň. První kolo se bude konat 12. a 13. ledna 2018, případné druhé kolo o dva týdny později.

Prezidentské volby začnou 12. ledna, rozhodl předseda Senátu
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Ústavou danou povinnost splnil předseda Senátu s několikatýdenním předstihem, volby totiž musí vyhlásit nejpozději 90 dní před jejich konáním. Hlavní motivací byla snaha o transparentní volební kampaň, která dnešním vyhlášením byla zahájena. Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí může po zřízení volebních účtů jednotlivými kandidáty začít kontrolovat příjmy a výdaje jednotlivých kandidátů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

22:08 Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

Papírové betlémy Trnky, Lady nebo Šlitra k vidění po setmění. Noci betlémů upozorňuje na výjimečnou …